Dritan Hoti

‘Erdogan lidhje personale me liderët autokratë’, deklarata e ekspertit

Eksperti Dritan Hoti foli në lidhje me luftën e Rusisë dhe Ukrainës si dhe rolin e Turqisë. Në një intervistë për Euronews...

Hoti: Rama gaboi me ‘Open Balkan”, do kemi ecuri në “Procesin e Berlinit”

Analisti Dritan Hoti ka komentuar përfundimin e nismës së ‘Ballkanit të Hapur”, lajm i cili u bë me dije pak ditë...

“Me Putinin nuk ka raporte të këqija”, Hoti: Erdogani, lojtar pragmatik në politikë

Dritan Hoti i ftuar në Euronews Albania ka bërë një analizë të politikës së presidentit turk Erdogan. Ai ka cituar ish...

Kush po e destabilizon Shqipërinë? Hoti flet për faktorë të jashtëm e të brendshëm

Eksperti i marrëdhënieve ndërkombëtare, Dritan Hoti ka folur për faktorë të jashtëm dhe të brendshëm, të cilat mund të sjellin një...

Rusia do sulmojë Moldavinë? Eksperti tregon se çfarë po përgatit Putin

Eksperti i marrëdhënieve ndërkombëtare, Dritan Hoti thotë se nuk ka indikacione për një ndërhyrje ushtarake ruse në Moldavi. Në një intervistë për...

‘Do ketë negociata’, Hoti: Lufta Rusi-Ukrainë mund të përfundojë vitin e ardhshëm

Pedagogu i marrëdhënieve ndërkombëtare, Dritan Hoti thotë se mes Rusisë dhe Ukrainës, do të ketë negociata për përfundimin e luftës. Në një...

BE pezullon vizat për Rusinë, Hoti: Shqetësim për spiunazhin rus

Pedagogu i Marrëdhënieve Ndërkombëtare, Dritan Hoti thotë se vendimi i Bashkimit Evropian për pezullimin e marrëveshjes së vizave me Rusinë, lidhet...