droga

Karamuço zbulon qendrën e rehabilitimit nga droga në Rinas: Nuk dinë ku t’i çojnë

Temë e emisionit Review në Euronews Albania këtë të shtunë ishte përdorimi i drogërave nga të rinjtë në Shqipëri. I ftuar në...

Vdes nga mbidoza 1-vjeçari në New York, droga ishte fshehur në dyshemenë e çerdhes

Fentanili që vrau një fëmijë një vjeçar në një çerdhe në New York City ishte fshehur në dhomën e gjumit nën...

“Efekt të menjëhershëm”, gazetari: Droga xhelatinoze nga Kanadaja, 3 mijë lekë boçja

Gazetari Igli Çelmeta tha në emisionin GoodMorning Albanians në Euroneës Albania se antidroga e Tiranës kishte hetuar për 6 muaj lidhur...

Droga në shkolla, zëdhënësi i policisë: Ambienti brenda është i sigurt

Zëdhënësi i policisë Gent Mullai tregoi në emisionin Review në Euroneës Albania se me nisjen e shkollës dhe synimin që shkolla...

Ministri i Brendshëm grek takon Fredi Belerin në ambientet e burgut të Durrësit

Ministri i Brendshëm i Greqisë Johanis Ikonomu, është takuar mesditën e kësaj të premteje me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, por...

Megaoperacioni| Zbulohet droga e re e futur në Shqipëri, tregtohet në konserva

Detaje të reja janë mësuar në lidhje me megaoperacionin anti-drogë që po zhvillohet në disa të qytete të vendit, ku janë...

Kapja e shpërndarësve të drogës, Balla: Domosdoshmëri të shkojmë te “kokat” e tyre

Ministri i Brendshëm Taulant Balla i ka kërkuar Policisë së Shtetit dhe agjencive të tjera, të intensifikojnë goditjet kundër grupeve kriminale...

Kapja e 35 milionë euro kokainë në Itali, kush është i riu shqiptar i arrestuar

Një sasi prej 50 kg kokainë është kapur në portin e Livornos në Itali. Lënda narkotike ishte e fshehur në një kontenier...

Zbulohet plantacioni i madh i drogës mes pyjeve në Itali, arrestohet i riu shqiptar

Një plantacion i madh marihuane është gjetur nga Karabinierët në zonën e San Donato di Ninea, në Itali. Zbulimi u bë me...

Kapet droga me vlerë 1,2 mld euro në Hungari

Byroja Kombëtare e Hetimit hungarez, në një operacion të përbashkët me Shërbimet Tatimore dhe Doganore, sekuestroi drogë me vlerë 480 miliardë...

Kapje e 850 mln euro kokainë në Itali, kush është 35-vjeçari shqiptar i arrestuar

Euronews Albania ka mundur të sigurojë dosjen e autoriteteve italiane mbi sasinë rekord të kokainës, prej 5.3 tonë, të kapur në...

OKB: Më shumë njerëz po injektojnë droga në nivel global

Më shumë njerëz janë duke injektuar droga ilegale sesa është menduar paraprakisht, kanë thënë Kombet e Bashkuara në një raport për...

Si futen drogat sintetike në Shqipëri? Softa: Jugu është kthyer në pikë-shitje

Eksperti i sigurisë Fatjon Softa tha në një intervistë për Euronews Albania se jugu është kthyer në një pikë-shitje për drogat...

Nuk ndalen kultivuesit e drogës, metodat që përdorin

Ditë pas dite vijojnë operacionet e policisë për sekuestrimin e parcelave të drogës dhe kapjen e autorëve apo mirëmbajtësve të tyre. Rasti...

Droga dëmton dhëmbët! Dentistja tregon si i dallojnë pacientët që e konsumojnë…

Sipas studimit të fundit të OBSH 14,9% e të rriturve mbi 15 vjeç në vendin tonë kanë probleme të ndryshme me dhëmbët,...

EMRAT| Tentuan të trafikonin droga të forta drejt Greqisë, arrestohen 2 persona

Dy persona janë arrestuar nga policia kufitare në Kapshticë teksa tentuan të trafikonin një sasi lëndë narkotike drejt Greqisë. Në pranga kanë...