droga

OKB: Më shumë njerëz po injektojnë droga në nivel global

Më shumë njerëz janë duke injektuar droga ilegale sesa është menduar paraprakisht, kanë thënë Kombet e Bashkuara në një raport për...

Si futen drogat sintetike në Shqipëri? Softa: Jugu është kthyer në pikë-shitje

Eksperti i sigurisë Fatjon Softa tha në një intervistë për Euronews Albania se jugu është kthyer në një pikë-shitje për drogat...

Nuk ndalen kultivuesit e drogës, metodat që përdorin

Ditë pas dite vijojnë operacionet e policisë për sekuestrimin e parcelave të drogës dhe kapjen e autorëve apo mirëmbajtësve të tyre. Rasti...

Droga dëmton dhëmbët! Dentistja tregon si i dallojnë pacientët që e konsumojnë…

Sipas studimit të fundit të OBSH 14,9% e të rriturve mbi 15 vjeç në vendin tonë kanë probleme të ndryshme me dhëmbët,...

EMRAT| Tentuan të trafikonin droga të forta drejt Greqisë, arrestohen 2 persona

Dy persona janë arrestuar nga policia kufitare në Kapshticë teksa tentuan të trafikonin një sasi lëndë narkotike drejt Greqisë. Në pranga kanë...

Trafiku i drogës Shqipëri-Itali, DIA: Brindisi pika kyçe, kujt i besohet transporti

Një raport i Antimafies Italiane tregon se grupet kriminale shqiptare vijojnë të furnizojnë shtetin fqinj me kanabis. Pika kryesore hyrëse është porti...

Zbulohet sera me 500 fidanë kanabis në Roskovec, në pranga autori i dyshuar

Policia e Rosokovecit ka zbuluar një serë me rreth 500 fidanë kanabisi, të mbjellë në vazo, të gatshëm për t’u kultivuar...

Terapistja: Droga, një nga arsyet që ka çuar në vetëvrasje të shqiptarëve në SHBA

Terapistja Juliana Pepaj është shprehur se varësia nga droga është një nga arsyet që ka çuar në vetëvrasjen e të rinjve,...

Të konsumosh drogë në parqe. Qytetarët në Elbasan të frikësuar: Ka shiringa kudo

Rritja e numrit të përdoruesve të drogës është tashmë një realitet i hidhur në qytetin e Elbasanit. Në qendrën e rehabilitimit në...

Studimi, konsumi i narkotikëve në Evropë mbetet shumë i lartë

Lufta e Evropës kundër drogës duket se po ecën në drejtimin e gabuar. Kështu sugjeron një studim i ri shkencor, sipas...

Spartak Koka: 150-200 mijë Euro investim për kanabis në 5 tunelet e Krujës

Gazetari Spartak Koka tregoi në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se për të kultivuar kanabis në 5...

Droga shpërndahet nëpër shkolla, të rinjtë të rrezikuar

Pas disa muajve hetime policia arriti të arrestojë 20 shpërndarës droge në Tiranë dhe të provojë se ata në bashkëpunim me njëri-tjetrin vepronin...

Nga vjen droga në Shqipëri? Gazetari: Laboratorët që kanë punuar

Gazetari Fatjon Gjinaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se droga jo vetëm futet në vendin tonë por edhe përpunohet. Ai...

Akti i ekspertimit për ngarkesën e Cervanakut, ja sa kg kokainë ishte tretur në pleh

Del akti i ekspertimit për ngarkesat me pleh kimik të ardhur nga Kolumbia që u sekuestruan në banesën e ish-krykonunarit të...

Nuk u kap për 3 dekada, policia zbulon taktikat e Denaros. Çfarë u gjet në ‘bunker’

Policia italiane ka mundur të hedhë më shumë dritë mbi mënyrën se si “bos i bosëve”, Matteo Messina Denaro, mundi t’i...

E fshehur mes bagëtive, kapet 4.5 tonë kokainë në anijen e nisur nga Kolumbia

Policia spanjolle ka sekuestruar 4.5 tonë kokainë me vlerë 105 milionë eurosh, pasi ka bastisur një anije bagëtish në ujërat e...