droge

Kapen 161 kg kokainë në Selanik, mes të arrestuarve edhe shqiptarë

Policia maqedonase bashkë me atë greke kanë kapur 161 kilogramë kokainë të cilësisë së lartë në portin e Selanikut, që kanë...

EMRI| Arrestohet në Shkodër 47-vjeçari i dënuar me 14 vjet burg për drogë në Itali

Policia e Shkodrës ka vënë në pranga një 47-vjeçar të dënuar në shtetit italian për prodhim dhe shitje narkotikësh. Armand Dani (Isaj),...

3 megaoperacione antidrogë, asgjësohen mbi 6 mijë fidanë kanabis

3 megaoperacione policore në Krujë, Lezhë dhe Shkodër kanë çuar në asgjësimin e 6262 fidanësh kanabis. Në Krujë u zbuluan në fazën...

Antidroga greke: Skafistët shqiptarë profesionistë, bëjnë dhe rrugën Marok-Spanjë

Trafiku i drogës Shqipëri-Turqi dhe Marok-Spanjë me mjete lundruese është vënë në qendër të vëmendjes nga televizioni kombëtar grek ERT. Spyros Tsardakas,...

U raportua se u kap me drogë në aeroport, stilisti dorëzon pasaportën diplomatike

Stilisti i njohur Valdrin Sahiti bëhet me dije se ka dorëzuar pasaportën e tij diplomatike në Ministrinë e Punëve të Jashtme...

Ngarkesa me 105 kg kokainë e kapur në Selanik, pjesë e bandës dhe 3 shqiptarë

14 persona janë arrestuar për trafikimin e një ngarkese prej 105 kg kokainë në kontejnerin me banana që u sekuestrua më...

Opioidet sintetike, shkaktari kryesor i vdekjeve nga mbidoza në SHBA

Qendra amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve thonë se shkaku kryesor i vdekjeve nga mbidoza në Amerikë janë opioidet sintetike,...

Me makinën luksoze plot me drogë, arrestohet 48-vjeçari në Vlorë

Një 48-vjeçar, me precedent të theksuar kriminal në fushën e narkotikëve, është arrestuar nga policia e Vlorës këtë të enjte. Në bazë...

I dënuar për kultivimin dhe trafik droge, arrestohet Vullnet Qefalia

Policia e Kamzës ka arrestuar një person të dënuar nga gjykata me 2 vite e 4 muaj burgim në lidhje me...

Kapet me 85 kilogramë kokainë, arrestohet 21-vjeçari në Itali

Një shtetas shqiptar u kap duke ngarkuar një sasi droge në një kontejner në portin Vado Ligure në Itali. Policia arrestoi 21-vjeçarin...

Përshtati shtëpinë për përdorim droge, arrestohet Marsida Qatja në Kavajë

Marsida Qatja është arrestuar këtë të mërkurë nga Policia pasi ishte dënuar me 2 vite burg nga Gjykata e Apelit për...

EMRI| I dënuar për drogë në Itali, kapet në Vlorë narkotrafikanti

Policia e Vlorës ka arrestuar një person të shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafik të lëndëve narkotike. 51-vjeçari Besnik Osmëni rezulton në...

I shpallur në kërkim për drogë, arrestohet 30-vjeçari në Elbasan

Një 30-vjeçar i shpallur në kërkim është arrestuar nga policia e Korçës për një ngjarje të vitit 2021. Gjykata e Elbasanit...

Interpol: Mbi 200 tonë drogë janë konfiskuar në Amerikën Latine

Autoritetet në Amerikën Latine kanë arrestuar 14.260 njerëz dhe kanë konfiskuar rreth 200 tonë kokainë, në kuadër të një operacioni të...

Aksionet në 15 vende: Interpoli sekuestron armë dhe drogë me vlerë 5.7 mld dollarë 

Në të gjithë Amerikën Qendrore dhe Jugore, me bashkëpunimin e 15 vendeve janë konfiskuar armë dhe drogë ilegale në vlerë prej...

Transportonin emigrantë me makina luksoze, arrestohen 4 persona

Tjetër aksion i Policisë së Korçës për kapjen e personave që transportojnë emigrantë të paligjshëm drejt Tiranës kundrejt pagesave. Gjatë një operacioni...