drone

Pritet certifikimi i dronëve “taksi” për njerëzit gjatë Lojërave Olimpike 2024

Një shërbim taksi ajror elektrik do të nisë gjatë Lojërave Olimpike 2024. Por si do të duket në të vërtetë udhëtimi? "Fillimisht...

Ukraina sulmohet nga 32 dronë rusë, i rrëzon 25 prej tyre

Rusia e sulmoi Ukrainën me 32 dronë gjatë natës mes së shtunës dhe të dielës, shumica e të cilëve e kishin...

Rusia sulmon me dronë portin në Odesa

Rusia ka sulmuar me dronë një port të madh ukrainas prej ku eksportohet drithërat. Si pasojë e sulmit, flakët kanë përfshirë...

25 dronë rusë shënjestruan Odesën, ushtria ukrainase: Kemi rrëzuar 22 prej tyre

Sistemet për mbrojtje ajrore të Ukrainës kanë rrëzuar 22 prej 25 dronëve iranianë Shahed, të cilët i kanë nisur forcat ushtarake...

Rusia pretendon se ka penguar dy dronë amerikanë afër Krimesë

Moska se ngriti në ajër dy avionë luftarakë për të penguar dy dronë vëzhgues amerikanë afër Krimesë. Ministria ruse e Mbrojtjes shkroi...

Ukraina thotë rrëzoi 15 dronë rusë gjatë natës

Mbrojtja e Ukrainës i ka rrëzuar 15 dronë rusë gjatë një sulmi gjatë natës së 18 gushtit, tha të shtunën Forca...

Rusia: Rrëzuam tre dronë ukrainas afër Moskës

Ministria e Mbrojtjes e Rusisë (MMR) ka thënë të mërkurën se i ka rrëzuar tre dronë ukrainas në jugperëndim të Moskës,...

Dy dronë ukrainas rrëzohen pranë Moskës, në shënjestër aeroporti më i madh i Rusisë

Dy dronë ukrainas janë rrëzuar afër Moskës gjatë natës, bëri me dije ministria ruse e Mbrojtjes. Një nga mjetet ajrore u shkatërrua...

Sulmohet me dronë Moska, goditen dy ndërtesa në kryeqytetin rus

Rusia ka akuzuar Ukrainën se qëndron pas një sulmi me dron që dëmtoi të paktën dy ndërtesa në kryeqytetin e Moskës...

Sulm me dronë në Moskë, devijohen fluturimet në aeroportin ‘Vnukovo’

Një sulm me dronë, të cilin autoritetet ruse ia atribuojnë Ukrainës, është kryer në Moskë duke shkaktuar devijimin e fluturimeve nga...

Moska në shënjestër të sulmeve me dronë, Medvedev paralajmëron për ‘armageddon’

Pesë dronë ukrainas u rrëzuan këtë të martë pranë Moskës dhe rajonit të saj, sipas Ministrisë ruse të Mbrojtjes. "Këtë mëngjes, një...

Kievi zmbraps një sulm masiv me dronë

Mbrojtja ajrore në kryeqytetin ukrainas, Kiev, ka zmbrapsur një sulm “masiv” rus me dronë gjatë natës. Guvernatori rajonal i Kievit tha se...

6 dronë Bayraktar në Shqipëri, gazetari tregon sa shkon vlera e tyre

Në Shqipëri do të vijnë dronët e quajtur Bayraktar. Gazetari Lavdrim Lita than ë një intervistë për Euronews Albania se do...

VIDEO| Tym dhe flakë në zemër të Rusisë, momenti kur dronët godasin Moskën

Të paktën tetë dronë shënjestruan Moskën mëngjesin e të martës, në sulmin e parë mbi zonat civile në kryeqytetin rus. “Një shenjë...

Rusia shkatërron dronet, ishin nisur për të sulmuar rafinerinë e naftës

Sistemet e mbrojtjes ajrore të Rusisë kanë shkatërruar disa dronë teksa këto fluturake po i afroheshin rafinerisë së naftës Ilski, që...

Alarmet dëgjohen në gjithë Ukrainën, Kievi sulmohet me dronë nga rusët

Alarmet për sulme ajrore u dëgjuan në të gjithë Ukrainën në orët e para të së premtes, pasuar nga raportime për...