drone

Sulme me dronë në Rusi, Kremlini fajëson Kievin

Dy sulme me dronë janë kryer në territorin rus duke shërbyer si provë për vazhdimin e mëtejshëm të luftës së Moskës...

Ministri serb i Mbrojtjes: Sërish dronë në kufi me Kosovën

Zëvendëskryeministri, njëherësh ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Millosh Vuçeviç deklaroi se gjatë natës së kaluar ka pasur drone në vijën administrative...

Izraeli zbulon se përdori dronë për sulme në Rripin e Gazës 

Izraeli zbuloi sot atë që ka qenë një sekret i hapur për dy dekada, se Tel Avivi ka përdorur dronë jo...

Irani e pranon se ka furnizuar Rusinë me dronë

Ministri i Jashtëm iranian, Hossein Amirabdollahian e ka pranuar për herë të parë se shteti i tij i ka dhuruar dronë...

Irani i kërkon Ukrainës që të hetojnë së bashku pretendimet për dronë

Teherani ftoi Kievin të zhvillojë një takim të përbashkët ekspertësh për të hetuar raportet se dronët iranianë morën pjesë në luftën...

Dronë nga Kosova vëzhguan objektet ushtarake, pretendon ministri serb

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Millosh Vuçeviç, tha të mërkurën se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka dhënë urdhrin për rritjen...

Paralajmërimi i Ukrainës: Irani po dërgon dronë të sofistikuar ‘Arash-2’ në Rusi

Inteligjenca ushtarake ukrainase tha të martën se Irani po planifikon të dërgojë më shumë se 200 dronë luftarakë në Rusi, duke...

Zelensky: 30 sulme me dronë nga Rusia në dy ditë

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky tha se Rusia ka nisur më shumë se 30 sulme me dronë në Ukrainë në vetëm dy...

Kievi akuza Moskës se po blen dronë-kamikazë, Kremlini: Ukraina, bomba radioaktive

Disa qindra mijëra shtëpi, shkolla dhe spitale në Ukrainë ndodhen në errësirë, teksa dimri është tek dera. Sulmet e fundit me...

Sulmet masive ruse synojnë rrjetin energjetik të Ukrainës, thotë Zelensky

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky deklaroi se Rusia ka nisur një sulm të ri masiv që synon rrjetin energjetik të Ukrainës. Ai shtoi...

Dronët kamikazë, ku strehohen ukrainasit?

Nuk kanë të sosur bombardimet në qytetet ukrainase ku Rusia godet me raketa dhe dron kamikazë. Banorët fshihen ku të munden,...

Rusia mohon importimin e dronëve iranianë, DASH kërcënon me sanksione

Zëvendës Përfaqësuesi i Parë i Përhershëm i Rusisë në Kombet e Bashkuara, Dmitry Polyansky, ka hedhur poshtë pretendimet se Irani po...

SHBA: Dronët iranianë për Rusinë shkelin sanksionet e OKB

Shtetet e Bashkuara kanë thënë se pajtohen me aleatët perëndimorë që Irani e ka furnizuar Rusinë me dronë shpërthyes, duke shkelur...

SHBA-ja paralajmëron sanksione pas sulmeve me dronë iranianë në Kiev

Shtetet e Bashkuara paralajmëruan se do të ndërmarrin veprime kundër kompanive dhe shteteve që punojnë me Iranin në programin e tij...

Çfarë janë dronët kamikazë? Ukraina akuza Iranit se i ka çuar në Rusi

Gati 40 dronë u rrëzuan në të gjithë vendin mbrëmë dhe mëngjesin e sotëm, thanë forcat e armatosura të Ukrainës. Në jug...

Kievi sulmohet me dronë kamikazë, thirrje qytetarëve të qëndrojnë në strehimore

Të paktën tre shpërthime janë dëgjuar në Kiev në orët e para të mëngjesit të së hënës. Sirenat e sulmit ajror janë...