drone

Kërcënim nga Irani: Kemi dron që mund të godasë kampin e MEK në Shqipëri

“Dronët e hekurt të Iranit mundet të godasin bazën e muxhahedinëve të MEK në Shqipëri”. Ky është titulli i artikullit të...

Erdogan në Serbi, Vuçiç i kërkon ndihmë për energji e dronë

Pas vizitës në Bosnje dhe Hercegovinë, presidenti i Turqisë Erdogan u ndal në Beograd ku u mirëprit nga homologu serb Aleksandër...

Dronët që kërkojnë mina nën ujë për sigurimin e porteve

Mund të ngatërrohet me një silurë ose me një nëndetëse të verdhë, si kënga e famshme, por është një dron i...

Putin do të vizitojë Iranin mes akuzave të SHBA për blerjen e dronëve

Presidenti rus Vladimir Putin do të vizitojë kryeqytetin e Iranit, Teheranin më 19 korrik. Lajmi u bë i ditur nga zëdhënësi i...

Paralajmërimi i SHBA-ve: Irani planifikon të furnizojë Rusinë me dronë

Irani planifikon të furnizojë Rusinë me qindra dronë e me shumë mundësi është një mbështetje për luftën në Ukrainë. Lajmi është...

Dronët ‘vënë’ në pranga dy persona në Shkodër për kultivim të kanabisit

Dy persona janë vënë në pranga këtë të hënë në Shkodër, në kuadër të operacionit policor të koduar “Gimaj”. Shtetasit E. D.,...

Pezullohen 89 patenta në Bypass-in e Fierit dhe rrugën Lushnjë – Durrës

Policia e Shtetit ka pezulluar 89 leje drejtimi për periudhën nga 3 deri në 14 muaj gjatë një kontrolli të orëve...

10 grupe të FNSH në Krujë, kontroll me dronë për kanabis

Policia e Shtetit ka kryer kontrolle të shumta në rrethin e Krujës gjatë 3 ditëve të fundit ku janë zbuluar 400...

Satelitë e dronë për të luftuar kanabisin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi thotë se duke nisur nga muaji qershor do të nisë kontrolli me satelit i territorit të...