dropull

Shuhet zjarri në Dropull, dëmtoi 8 ha kullotë

Përgjatë natës dhe orëve të para të ditës së shtunë ka vazhduar operacioni për shuarjen e zjarrit në zonën e Dropullit,...

Riaktivizohen zjarret në Dropull

Temperaturat e larta po riaktivizojnë zjarret e verës në zonën e Dropullit, Gjirokastër. Pasditen e sotme në rrethinat e fshatit Likomil, Bashkia...

Festivali i Filmit në Dropull, prezantohen 40 prodhime artistike

Festivali Ndërkombëtar i Filmit të Shkurtër është në ditën e tij të tretë. 40 filma, shqiptarë dhe grekë do të marrin...

Festivali i Filmit në Dropull rrit bashkëpunimin kulturor mes shteteve

Në Gjirokastër nuk ka sesi të mungojë Festivali i Filmit të shkurtër në Dropull. Artdashës të filmit nga vende të ndryshme...

Festivali i filmit të shkurtër, fituesit e Festivalit të Dropullit shfaqen në Tiranë

Filmat më të mirë shqiptarë dhe grekë të vlerësuar me çmime ndërkombëtare shfaqen për herë të parë këtu në Tiranë, në...

Kolegji Zgjedhor regjistron kandidatin e Nismës Thurje në Dropull

Kolegji Zgjedhor ka vendosur të regjistrojë kandidatin e Nismës Thurje në Dropull, Kosta Garo. Padia e ngritur nga kryetari i Nismës Thirje,...

14 maji | Omonia dhe PBDNJ zyrtarizojnë kandidatët për Dropullin, Finiqin e Himarën

Omonia dhe Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut (PBDNJ) kanë zyrtarizuar kandidatët për Bashkitë Dropull, Finiq dhe Himarë për zgjedhjet...

Rama mbërrin në Derviçan të Dropullit, në pritje të takimit me Mitsotakis

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur mesditën e sotme në fshatin Derviçan të Dropullit.  Përpara se të takojë kryeministrin grek Kyriakos Mitsotakis...

‘Do vij vetë me ekskavator’, Rama i përgjigjet fermerit në Dropull

Kryeministri Edi Rama ishte pasditen e së mërkurës në Dropull ku zhvilloi një takim me fermerë të zonës. Njëri nga fermerët i...

Mbyllet festivali në Dropull, u shfaqën 32 filma me metrazh të shkurtër

Festivali internacional i filmit me metrazh të shkurtër ka përmbyllur edicionin e dytë në bashkinë e Dropullit. Për katër ditë me radhë...

Vihet nën kontroll zjarri në Dropull pas ndërhyrjes nga ajri të avionëve grekë

Pas ndërhyrjes së dy avionëve grekë, është vënë nën kontrolli zjarri i rënë në fshatin Goranxi të Bashkisë së Dropullit. Ndërhyrja nga...