dua. lipa

Eksperti Kallanxhi: Edhe Dua Lipa ka ndjekës të blerë

Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi deklaroi në një intervistë për Euronews Albania se Dua Lipa i ka ndjekësit e blerë. Sipas tij...

Një shtëpi për Dua Lipën, zbulohet plani i saj për të investuar në Shqipëri

Jugu i Shqipërisë është natyrisht një perlë e natyrës dhe këtë e di më së miri edhe Dua Lipa. Këngëtarja duket...

Fotografi 80-vjeçar rrëfen se kë preferon mes Dua Lipës, Rita Orës dhe Elvana Gjatës

Fotografi 80-vjeçar, Dan Biçaku ishte në sheshin "Skënderbej" më 28 nëntor, kur Dua Lipa do të zhvillonte koncert për 110-vjetorin e...

Dua Lipa në Tiranë: Të luftojmë ksenofobinë kudo në botë

Këngëtarja ndërkombëtare, koncert në Sheshin ‘’Skënderbej’’. Nga arsyeja pse nuk performoi në Sunny Hill në Tiranë e deri tek pyetja nëse do...

Kritikat në rrjet për flamurin ‘autokton’, Dua Lipa: S’është bërë për nacionalizëm

Këngëtarja e famshme shqiptare Dua Lipa iu është përgjigjur kritikave për postimin që ka bërë në rrjetet sociale, ku paraqiti flamurin...

Dua Lipa tregon nëse do të martohet më një djalë nga Shqipëria

Pasi mori pasaportën shqiptare, këngëtarja Dua Lipa është pyetur nëse tashmë do të marrë dhe një burrë shqiptar. Në një konferencë për...

“Si ndihesh që je vajza e babait më të kërkuar në internet?” Përgjigjet Dua Lipa

Këngëtarja me famë ndërkombëtare, Dua Lipa ka dalë në një konferencë për shtyp pak para nisjes së festivalit në sheshin “Skënderbej”,...

Dua Lipa tregon planet pas përfundimit të turneut

Këngëtarja Dua Lipa në një konferencë për mediat për gazetarët në Tiranë tregoi se pas përfundimit të turneut do të vendoset...

Gazetari tatuazh për Dua Lipën: Këngët e saj kanë qenë terapi për mua

Gazetari i showbiz Andi Vrapi tregoi gjatë një interviste për Euronews Albania se ka bërë tatuazh për një nga albumet e...

Rama uron 110 vjetorin e Pavarësisë krah Dua Lipës

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të urojë 110 vjetorin e pavarësisë krah Dua Lipës e cila dje ka marrë pasaportën shqiptare. “Me...

Artistët refuzojnë Botërorin, pas Dua Lipës në Katar nuk shkon as Shakira

Ceremonia e hapjes së Botërorit këtë vit do të zhvillohet në Katar, ndërsa lajm i mediave rozë ka qenë pjesëmarrja e...

Dua Lipa ne Tiranë, ylli ndërkombëtar koncert më 28 nëntor

110-vjetori i pavarësisë së Shqipërisë do të sjell në tiranë këngëtaren me famë ndërkombëtare Dua Lipa. Ylli i muzikës pop me origjinë shqiptare...

Lipa jehonë Kadaresë në Londër: Përmes tij mësova për frymën e rezistencës shqiptare

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa, së fundmi ishte e ftuar në ceremoninë e çmimeve “Booker” në Londër. Në fjalën e saj, ylli botëror...

VIDEO| Dua Lipa s’pranon të bëjë foto me fansat

Këngëtarja e suksesshme Dua Lipa ndodhet në Rio De Janiero duke eksploruar vendin bashkë me prindërit e saj. Një video që po qarkullon...

Ora: Besoj që do ketë një bashkëpunim me Dua Lipën

Psikiatrja Vera Ora ishte e ftuar në “SOT” në Euronews Albania për të folur rreth fëmijërisë së Ritës, vështirësive, karrierës dhe...

Dua Lipa nuk do të këndojë në ‘Sunny Hill’

Fat Gjakova, një nga organizatorët e ‘Sunny Hill’ tha në një intervistë për Euronews Albania se Dua Lipa nuk do të...