Duka

Duka përplaset me Kullurin: Sa jam unë gjallë, ti dhe Basha s’vini në pushtet

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri debatoi në emisionin Now në Euronews Albania me kreun e PAA, Agron Duka...

Federata e opozitës, Duka i përgjigjet Berishës: Nuk fitohet kështu zotëri!

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka komentoi në emisionin Now në Euronews Albania idenë e konfederatës së opozitës të propozuar nga...

Nga futbollistët që do thirren, te sukesi në eliminatore, Duka flet për SportItalia

Kombëtarja shqiptare arriti një sukses të jashtëzakonshëm këtë vit, duke u kualifikuar si kokë e grupit E për në finalet e...

Vdekja e futbollistit në Rrogozhinë, Duka: I tronditur, ishte një lojtar i fortë

Kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka, ka reaguar pas ndarjes nga jeta në fushën e lojës në Rrogozhinë të...

U zgjodh zv. president i UEFA, flet Duka: S’e kisha menduar kurrë, kush ma propozoi

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, më 26 shtator u zgjodh Zëvendëspresident i UEFA-s në mbledhjen e Komitetit Ekzekutiv...

“Ekipi më i mirë i të gjitha kohërave”, Duka: Kur nis shitja e bilatave me Çekinë

Fitorja e Shqipërisë kundër Polonisë së Lewandowskit i ka entuziasmuar të gjithë. Ndeshja e vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Europian ‘Gjermani...

Duka jep lajmin e mirë: Ja kur do të kthehet Armando Broja

Fitorja e merituar ndaj Poloisë në “Air Albania”, ka bërë që mundësia e pjesëmarjes së Shqipërisë në Euro 2024 në Gjermani,...

Messi, në Tiranë? Haliti: Kemi aq kontakte, ja kush mund ta sjellë së shpejti

Artisti nga Argjentina, Maximiliano Bagnasco, prej disa ditësh ndodhet në Tiranë dhe po punon për një murale madhështore, jo vetëm nga madhësia...

Komshinjtë e Dukës pas shpërthimit: Ç’borxh kam unë të paguaj kusuret e kriminelit

Gazetarja Sara Demushi ishte në banesën e komshinjve të Muhamed Dukës të cilët kanë pasur dëmtime në shtëpi nga tritoli i...

“Desh vdiqëm nga tymi”- Flasin fqinjët e Dukës: Na shkatërruan shtëpinë, ç’faj kemi

Një shpërthim me tritol ndodhi në orët e para të mëngjesit të kësaj të marte në zonën e Freskut në banesën...

Ashensori i shkatërruar, pamje nga shpërthimi në banesën e armiqëve të Vis Martinaj

Euronews Albania ka siguruar pamjet e ashensorit në pallatin e Mehmet Dukës, babait të vëllezërve Leonard dhe Erlis Duka, ku një...

Zbardhet biseda mes Dukës dhe Berishës, plani i Rithemelimit për të hyrë në zgjedhje

Gazetarja Eksiola Shehu ka zbardhur detaje nga takimi që ish-kryeministri Berisha pati në selinë blu me kryetarin e Partisë Agrare Ambientaliste,...

Silvinho merr drejtimin e Kombëtares, Duka: Objektivi Euro 2024

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka, deklaroi gjatë prezantimit të Silvinhos si traneri i ri i Kombëtares se objektivi...

Duka: Gjiknuri ishte bujar kur tha 20 bashki për opozitën, marrim më pak të përçarë

Kryetari i PAA-së, Agron Duka tha në një intervistë për Euronews Albania se opozita pritet të humbë thellë në zgjedhjet lokale të...

Duka për fitoren e Vllaznisë: Teguan se duhet bërë më shumë për futbollin e vajzave

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka u shpreh se vajzat e Vllaznisë me kualifikimin e tyre në Champions League...

Duka: Opozita e pakoordinuar, nisma për hapjen e dosjeve e politizuar

Deputeti i Partisë Agrare Agron Duka e cilëson të paragjykuar mënyrën si u nis çështja e dosjeve, me ish-presidentin Ilir Meta. Në...