duma

Duma ruse miraton ligjin që ndalon propagandën LGBT

Duma ruse miratoi sot leximin e tretë të ligjit për ndalimin e propagandës së marrëdhënieve seksuale mes të njëjtës gjini, pedofilisë...

Pse u largua Grida Duma nga politika? Përgjigjet Luan Rama

Gazetari Luan Rama komentoi në Euronews Albania largimin e Grida Dumës nga politika. Sipas Ramës, Grida Dumës i pëlqen të jetë protagoniste...

‘Grida Duma si Nora e Kelmendit’, Spahiu: S’mund të rrijë pas ferrave

Juristi Kreshnik Spahiu komentoi në Euronews Albania lënien e mandatit nga deputetja e PD, Grida Duma. Teksa e krahasoi Dumën me Norën...

A do ta marrë mandatin e Grida Dumës? Reagon për herë të parë Ori Nebiaj

Grida Duma lajmëroi një ditë më parë se do të linte mandatin e deputetes së PD. Mandati i Dumës i kalon Ori...

Duma ratifikon aneksimet, Lavrov akuza Perëndimit: Po veproni si Hitleri

Dhoma e ulët e Parlamentit rus votoi të hënën miratimin e traktateve për bashkimin e 4 rajoneve ukrainase me Rusinë. Votimi rezultoi...

VIDEO/Grida Dumës i ndërpritet fjala, deputetët e opozitës i bien tavolinave

Seancë e tensionuar ka qenë ajo e sotmja në Kuvendin e Shqipërisë. Deputetja Grida Duma filloi të fliste, kur nënkryetarja e parlamentit...

Rama replikon me Dumën: Sa kushtojnë 800 kwh dhe sa do paguhet mbi të

Kryeministri Edi Rama ka replikuar me deputeten Grida Duma lidhur me çmimin e energjisë elektrike. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama...

Rusët me makinë luksi në Gramsh, Duma: S’guxon turisti të sulmojë ushtarin

Deputetja demokrate Grida Duma e cilësoi kapitullim të mbrojtjes së vendit incidentin e ndodhur një ditë më parë në uzinën e...

Haxhiu: Basha të largohet nga PD bashkë me Gridën dhe Salianjin

Lulzim Basha duhet të largohet nga PD, por jo i vetëm. Bashkë me të duhet të largohen edhe Salianji, Duma, Gjekmarkaj,...