dumani

Dumani “dorëzon” vëllanë para drejtësisë: Bashkëpunëtor në masakrën e Bradasheshit

Bashkëpunëtori i drejtësisë, Nuredin Dumani ka implikuar edhe vëllanë e tij në ngjarjet kriminale që kanë tronditur vendin. Përballë hetuesve ai është...

Avokati: Gruaja e Bengasit ka kërkuar të pushojë çështja, Dumani është mashtrues

Gjykata ka lënë në burg avokatin e njohur Alban Bengasi. Avokati i tij, Elton Hyseni deklaroi se pas 16 muajsh hetim,...

Spahiu: Ata që kërcënojnë Altin Dumanin, kanë probleme me SHBA

Juristi Kreshnik Spahiu ishte i ftuar këtë të enjte në Euronews Albania, ku foli në lidhje me lajmin e rritjes së...

Ngjela: Dumanin e ruajnë se po qepen dosje të rëndësishme që do plasin në shtator

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar shtimin e masave të sigurisë për kreun e SPAK, Altin Dumani. Në një intervistë për Euronews Albania,...

Me makinë të blinduar! Eksperti zbulon pse është rritur siguria për kreun e SPAK

Eksperti i sigurisë Fatjon Softa tha në një intervistë për Euronews Albania se masat e sigurisë në drejtim të kreut të...

Shtimi i masave të sigurisë për Altin Dumanin, reagon SPAK, mohon të jetë kërcënuar

Prokuroria e Posaçme ka reaguar në lidhje me shtimin e masave të sigurisë së kreut të SPAK, Altin Dumani. Përmes një komunikate...

Qafoku përgëzon Altin Dumanin: Meritë e tij, Shqipëria ka një hero në drejtësi!

Gazetari Roland Qafoku tha në një intervistë për Euronews Albania se arrestimet e bujshme të SPAK në nivelet më të lartë...

Dumani në Këshillin e Mandateve: Janë plotësuar kriteret për arrestimin e Ahmetajt

Në kryesinë e Kuvendit është mbledhur Këshilli i Mandateve dhe Imunitetit për të vendosur nëse do t’i hapë rrugë arrestimit të...

Kreu i SPAK vizitë 2 ditore në Britaninë e Madhe, zbulohen arsyet

Drejtuesi i Prokurorisë së Posaçme, Altin Dumani, zhvilloi në datat 4 dhe 5 korrik 2023 një vizitë pune në Mbretërinë e...

“Nuredini më premtoi 60 mijë €, më dha 35”- I penduari zbërthen 4 vrasjet në Durrës

I penduari i Drejtësisë Henrik Hoxha është rikthyer në Gjykatën e Posaçme këtë herë për të dëshmuar rreth 2 atentate me...

I penduari i drejtësisë zbardh ekzekutimin e vëllezërve Haxhia: Si i vrau Dumani

I penduari i drejtësisë, Klevis Alla, ka rrëfyer në Gjykatën e Posaçme ekzekutimin e vëllezërve Besmir e Viktor Haxhia prillin e...

Shqiptarët dhe rrjeti ndërkombëtar i kokainës, Dumani takime në Buenos Aires

Drejtuesi i Prokurorisë së Posaçme, Altin Dumani, dhe Shefi i Sektorit të Bashkëpunimit Ndërkombetar morën pjesë në takimin e organizuar në...

“Duhet të gjendet pronari”- Dumani për inceneratorët: Hetimet me intensitet të lartë

Kreu i SPAK Altin Dumani ka mbajtur mëngjesin e kësaj të premteje një takim informal me gazetarët, ku ka folur në...

“Kemi gjetur prova”, Dumani: SPAK nuk merr leje, nëse duhet do thirret dhe Ahmetaj

Në një bashkëbisedim informal me gazetarët, kreu i SPAK-ut, Altin Dumani deklaroi se janë gjetur prova në ambientet e shtëpisë së...

Dumani flet për punën e SPAK, shmang pyetjet për McGonigal dhe Ahmetaj

Kreu i SPAK Altin Dumani raportoi para Këshillit të  Lartë të Prokurorisë për punën e institucionit që ai drejton, gjatë vitit...

Zbulohet pasuria e Altin Dumanit: Jeton në një pallat me parafabrikatë

Gazetari Poli Hoxha zbuloi në “Now me Erla Mëhillin” se Altin Dumani jeton në një pallat me  parafabrikatë. “Dumani jeton në një...