dyert

Berisha me megafon në dyert e Bashkisë: Veliaj, revolucioni do flasë edhe me ty

Kreu i PD, Sali Berisha i shoqëruar nga një grup simpatizantësh të PD në mbyllje të protestës marshoi drejt Bashkisë së...

PD në dyert e gjykatave, padia për vulën ende pa një datë shqyrtimi

Përplasja në Partinë Demokratike përveç aspektit politik dhe ndarjes së partisë në dy grupime që nuk njohin dhe sulmojnë njëri-tjetrin, ka...

Gjermania hap dyert për punëtorët nga vendet jashtë BE, kushtet e reja

Këtë javë, qeveria gjermane prezantoi një plan për t'i hapur më gjerë derën punëtorëve nga vendet jashtë Bashkimit Evropian, i cili...

Blindohen dyert e Kryeministrisë pak orë para protestës

Dyert kryesore në katin e parë në hyrje të Kryeministrisë janë blinduar, duke u veshur me llamarinë të fortifikuar, pak orë...

PD hedh hapin drejt bashkimit, pritet heqja e dyerve të blinduara në seli

Partia Demokratike ka hedhur hapin e parë të rrugës drejt bashkimit. Pas mbledhjes së kryesisë një natë më parë, do të hiqen dyert e...

21 marsi, dita botërore e poezisë

21 marsi shënon ditën botërore të poezisë. Kjo ditë ka për qëllim nderimin e poetëve, leximin, shkrimin, promovimin e botimin e...