e moshuara

“U përplas kur kalonte rrugën”- Detaje nga aksidenti: Qytetarët debat me policinë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në lagjen 14 të qytetit të Durrësit mesditën e sotme, ku një e moshuar në...

Ja sekreti! 116-vjeçarja spanjolle, më e moshuara në botë

Personi më i vjetër i njohur i gjallë në botë është spanjollja Maria Branyas Morera e cila është 116 vjeç. Ajo do...

Kujdestarët e lanë pa ushqim e ujë, 88-vjeçarja vdes pas 28 ditësh

Një grua 88-vjeçare u nda nga jeta 28 ditë pasi kujdestarët në spital ndaluan t'i jepnin ushqim dhe ujë. Sarene Taylor, 88,...

Identifikohet e moshuara që humbi jetën gjatë pelegrinazhit në kishën e Laçit

Është identifikuar e moshuara që humbi jetën tragjikisht këtë të martë në kishën e Shën Ndout në Laç. Gjela Biba, 75 vjeçe,...

Gjendet e pajetë e moshuara në Devoll, dyshimet e para

Një 85-vjeçare është gjetur pa shenje jete në banesën e saj në fshatin Bitinckë të Devollit. Nga këqyrja paraprake e trupit, nuk...

Tërmeti në Turqi, e moshuara nxirret gjallë nga rrënojat pas 212 orësh

Më shumë se nëntë ditë pasi tërmetit të fuqishëm që goditi Turqinë dhe Sirinë, ekipet e shpëtimit ende po nxjerrin njerëz...

Në kërkim prej 3 ditësh, e moshuara gjendet e mbytur në Liqenin e Prespës

Një 80-vjeçare, e cila jetonte e vetme në banesë, prej 3 ditësh nuk gjendej. Mëngjesin e sotëm, pas kërkimeve të emergjencave të...

Avokati i të moshuarës së dhunuar: Lirimi i 3 infermiereve, “ledhatim” nga drejtësia

Avokati i të moshuarës së dhunuar në Pejë, Meshari Selimaj, tha në një intervistë për “Goodmorning Albanians” se lirimi i 3...

Lirohen nga paraburgimi tre infermieret që dhunuan të moshuarën në Pejë

Gjykata Supreme e Kosovës ka vendosur që të lirojë nga paraburgimi 3 infermieret që dhunuan të moshuarën në azilin e pleqve...

Lojtari i Real Madrid publikon foton e infermieres që dhunoi të moshuarën në Kosovë

Mesfushori i Real Madrid, Dani Sebajos ka postuar një foto të infermieres nga Kosova, që dhunoi një të grua të moshuar...

E divorcuar dhe e braktisur nga fëmijët, e moshuara: Djali s’më flet prej 28 vjetësh

Të moshuarat në azilin “Ndajmë dashuri” kanë treguar eksperiencat e tyre për emisionin “Review” në Euronews Albania. Njëra nga zonjat tregoi se...

E moshuara tregon live përse nuk do të jetojë në azil

Hamite Elezi, nënë e 6 fëmijëve e cila jeton vetëm në shtëpi, tha se nuk do të donte të jetonte në...

Deri në 3 vjet burg për dhunuesen e të moshuarës në azil, thotë prokurori

Një grua e moshuar në një azil në Pejë është dhunuar brutalisht nga një vajzë e re, e cila rezultoi se...

“Po lënë baba e nënë’, 105-vjeçarja qan për largimin e të rinjve nga vendi

Naze Bardhi është 105 vjeç. Ajo jeton në Priskë të Vogël së bashku me dy djemtë e saj. Na thotë se...

Rrezikon burg për 1 kotec, 82-vjeçarja me lot në sy: S’jam për burg, jam për varreza

82-vjeçarja Lefkothea Karasa, nga Narta e Vlorës është proceduar penalisht për ndërtim pa leje për ngritjen e një koteci pulash në...

82-vjeçarja në ndjekje penale për kotecin e pulave, avokati: U mor zvarrë në polici

Një 82-vjeçare nga Narta është marrë në ndjekje penale pasi koteci i pulave që po rindërtonte është konsideruar ndërtim pa leje...