e veriut

Vendimi për komunën në Mitrovicën e Veriut, reagon Bashkimi Evropian

Bashkimi Evropian tha të enjten se vendimi i Komunës së Mitrovicës së Veriut, për ta kërkuar lirimin e një ndërtese komunale...

Opozita në Maqedoninë e Veriut ndërpret raportet me qeverinë

Opozita maqedonase ka njoftuar ndërprerjen e të gjitha kontakteve me qeverinë e kryeministrit, Dimitar Kovaçevski, sa i përket ndryshimeve kushtetuese, por...

Mitrovicë e Veriut, vijojnë protestat në mbështetje të serbëve të arrestuar

Për të tretën herë me radhë, pjesëtarë të komunitetit serb kanë marshuar të hënën nga qendra e Mitrovicës së Veriut deri...

Maqedonia e Veriut në krye të OSBE, Osmani: Do fokusohemi në uljen e tensioneve

Maqedonia e Veriut ka marrë kryesimin e Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Europë, OSBE. Fokusi i presidencës së Shkupit do të...

Maqedonia e Veriut arreston nëntë policë kufitarë për korrupsion 

Nëntë policë janë arrestuar në Maqedoninë e Veriut pasi dyshohet se kanë marrë ryshfet nga shoferët në kufirin serb. Të dyshuarit, të...

Papa Françesku i kërkon Koresë së Veriut ta ftojë për vizitë

Papa Françesku i ka kërkuar Phenianit që ta ftojë në Korenë e Veriut, duke thënë në një intervistë televizive të premten...

Koreja e Veriut paralajmëron rrezikun e një NATO-je aziatike

Koreja e Veriut ka kritikuar një marrëveshje midis Shteteve të Bashkuara, Koresë së Jugut dhe Japonisë për të forcuar bashkëpunimin ushtarak,...