Edi Paloka

Paloka: Nuk presim të heqin non gratën e Berishës, çfarë ka ndryshuar te amerikanët

Ambasada Amerikane tha sot që aktorët e politikës duhet të rishikojnë me kujdes qëndrimet e tyre pranë personave të shpallur “non...

“I tha Rama do kandidoni si Çeço”, Paloka: Hilja e Alibeajt për të na prishur punë

Deputeti i PD-së Edi Paloka është shprehur se Enkelejd Alibeaj ka marrë urdhër nga kreu i qeverisë Edi Rama që të...

Edi Paloka ironizon Alibeajn: Në 3 muaj nuk gjete dot kandidatë

Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka thotë se në 3 muaj, Enkelejd Alibeaj nuk gjeti dot kandidatë për zgjedhjet lokale të...

Byroja e Kuvendit merr vendimin, mbetet në fuqi përjashtimi për Berishën

Ka përfunduar mbledhja e Byrosë së Kuvendit. Mësohet se pas shqyrtimit të ankimimit të deputetëve të PD, Byroja ka lënë në fuqi...

Redi Shehu-Edi Palokës: Ç’ndodh nëse gjykata amerikane nxjerr Ramën të pafajshëm?

Analisti Redi Shehu i ka drejtuar një pyetje deputetit të Partisë Demokratike, Edi Paloka në emisionin "Now" në Euronews Albania, lidhur...

A po përsëritet skenari i 2019 për djegien e mandateve? Paralajmërimi i Edi Palokës

Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka paralajmëruar se kryeministri Edi Rama kërkon që ta nxjerrë opozitën jashtë Parlamentit. Në emisionin "Now"...

Edi Paloka zbulon skenarin e protestës, ja çfarë ndodh nesër

Deputeti i Partisë Demokratike Edi Paloka tha se grumbullimi i sa më shumë njerëzve është treguesi kryesor i një proteste të...

Të dehur përdorën fjalor banal, PS kërkon përjashtimin nga Kuvendi të dy deputetëve

Partia Socialiste i kërkon Kuvendit të Shqipërisë që të vendosë masë disiplinore me përjashtim 10 ditor nga Kuvendi për deputetet Edi...

Negociatat nuk nisën me Gazment Bardhin, por me dikë tjetër, thotë Edi Paloka

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edi Paloka deklaroi se negociatat për bashkimin e kësaj force politike, nuk nisën me...

Edi Paloka: Grupi i Alibeajt kërkoi eleminimin e primareve dhe strukturave

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edi Paloka thotë se grupimi i deputetit, demokrat, Enkelejd Alibeaj ka kërkuar eleminimin e...

Gazment Bardhi zbulon takimin “sekret” me Palokën: Media nuk na ndoqi dot

Gazment Bardhi zbuloi në “Now me Erla Mëhillin” se është takuar me Edi Palokën, por media nuk i ka ndjekur dot. “Në...

Takimi me Palokën, Bardhi: Frymë e plotë mirëkuptimi, njëanshmëria nuk ndihmon

Deputeti i PD-së, Gazment Bardhi ka folur sot për takimin me kreun e Këshillit Kombëtar të PD-së Edi Paloka. Bardhi në një...

Përpjekjet për bashkimin e PD, çfarë deklaruan Paloka dhe Bardhi pas takimit

9 muaj e 10 ditë pas këtyre skenave në selinë blu, palët në Partinë Demokratike nisën këtë të martë përpjekjet për...

IMT gjobiti “Eyes of Tirana”, gjykatësi e rrëzoi/ 5 zhvillimet kryesore

Rama: IMT gjobiti “Eyes of Tirana” me 1.3 mln dollarë, gjykatësi e rrëzoi Kryeministri, Edi Rama deklaroi se Inspektoriati Shtetëror i...

Zgjedhjet lokale, Paloka: Berisha në krye të grupit negociator me aleatët

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edi Paloka deklaroi se kryedemokrati Sali Berisha do të jetë në krye të grupit...

Paloka: Në primaret nuk do votojnë vetëm anëtarët e PD-së, por edhe simpatizantët

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edi Paloka deklaroi se pas mbledhjes së këshillit, u vendos që për kandidatët që...