edi rama

A po e heton SPAK Edi Ramën? Poli Hoxha tregon pistat e hetimit

Gazetari Poli Hoxha tha se SPAK ka çeduar në punën që po bën. Në një intervistë për Euronews Albania, Hoxha referuar çështjes...

Tërmeti në Turqi, mbërrin grupi i dytë i efektivëve të Forcave të Armatosura

Ka mbërritur në Stamboll edhe grupi i dytë i efektivëve të Forcave të Armatosura pjesë e skuadrës së kërkim-shpëtimit. Lajmin e ka...

Tërmeti tragjik, mbërrin në Turqi skuadra shqiptare e kërkim-shpëtimit

Ka mbërritur në Turqi skuadra e kërkim-shpëtimit dhe e ndihmës shëndetësore e dërguar nga shteti ynë. Lajmin e ka bërë me dije...

Dëshmi që “fundos” Ramën? Lita komenton intervistën e ish- të dashurës së McGonigal

Gazetari Lavdrim Lita komentoi intervistën e ish-të dashurës së Charles McGonigal, Allison Guerriero, e cila foli mbrëmjen e djeshme ekskluzivisht për...

Tërmeti tragjik, Rama: Një mision shpëtimi solidariteti do të niset sot për në Turqi

Kreu i qeverisë Edi Rama është shprehur i pikëlluar për tërmetin tragjik që goditi mëngjesin e ditës së sotme Turqinë, ku...

Bushati: Rama miqësi të fortë me McGonigal, darka në restorante të shtrenjta

Analisti Andi Bushati komentoi intervistën ekskluzive për emisionin “Review” të Allison Guerriero, ish-e dashura e Charles McGonigal. I ftuar në Euronews Albania,...

Spahiu: Berisha ti tregojë popullit pse akuzonte Bashën për ‘rublat’ njësoj si Rama

Juristi Kreshnik Spahiu është shprehur se nëse besojmë se McGonigal është blerë me para nga Rama për të akuzuar Lulzim Bashën...

“I ka bërë llogaritë gabim”, Berisha: Rama kërkon të fitojë zgjedhjet me Alibashën

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se kjo forcë politike do të garojë me siglën e vet në zgjedhjet vendore...

Çështja McGonigal, Berisha: Do nxjerrim në dritë çdo fakt të këtij skandali

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se do të publikojë çdo fakt në  lidhje me çështjen e ish-zyrtarin e FBI-së,...

Berisha: Rama përdori Soros-in dhe FBI-në për të më shpallur “non grata”

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se kryeministri Edi Rama përdori miliarderin George Soros dhe FBI-në, për ta shpallur atë...

Berisha: Rama korruptoi McGonigal-in, donte të qeveriste pa opozitë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha thotë se kryeministri Edi Rama korruptoi ish-zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal, pasi donte që të...

Çështja “McGonigal”, pedagogu: FBI do shkojë në zyrën e Ramës për ta marrë në pyetje

Pedagogu i shkencave politike në SHBA, Medlir Mema thotë se duke u bazuar në aktakuzën aemrikane, prokurori i çështjes së ish-zyrtarit...

Artikulli i NYT për çështjen McGonigal, Meta: Të ngrihet menjëherë komisioni hetimor

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta komentoi artikullin e fundit  të prestigjiozes amerikane New York Times, kushtuar aferës së ish-zyrtarit...

Komisioni hetimor/ Berisha: Do vendosim lidhje edhe me Kongresin e SHBA

Kreu i PD-së Sali Berisha është shprehur se largimi i Edi Ramës është një kusht dhe një domosdoshmëri jetike për vendin. Në...

“Komision hetimor për akuzat”, Zhupa tregon se a e ka takuar opozita McGonigal

Deputetja e PD-së Ina Zhupa është shprehur se mazhoranca po i mohon të drejtat kushtetuese opozitës. Në një intervistë për Euronews Albania,...

Rama: Garat e “Formula 1” në të ardhmen do të bëhen në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në Konkursin Ndërkombëtar për Projektin “Auto Moto Park Albania”, projekt i cili do të ndërtohet...