edi rama

Rama: Lufta e solli në vete BE-në, me ne është treguar hipokrite

Kreu i qeverisë Edi Rama në vizitën e tij në Britani ka folur dhe në lidhje me anëtarësimin e Shqipërisë në...

Prapaskenat e takimit Rama-Sunak, çfarë u bisedua mes tyre larg kamerave

Kryeministri Edi Rama u takua një ditë më parë me homologun e  tij  britanik Rishi Sunak  në Doëning Street. Përmes një deklarate të...

Inceneratorët/ Berisha: Ahmetaj ndër përgjegjësit kryesor, por Rama “koka e krimit”

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka folur sot në Kuvend për inceneratorët. Ai tha se Arben Ahmetaj është fajtor por kjo aferë sipas tij...

‘Pjesë e korridorit të 8-të’, Rama publikon pamjet nga punimet në Elbasan-Qafë Thanë

Kryeministri Edi Rama thotë se vijon puna në kantierin për zgjerimin e rrugës Elbasan-Qafë Thanë. Teksa ka publikuar në rrjetet sociale pamje...

Kryeministri Rama uron Sulltan Nevruzin: Uroj që pranvera të çelë në zemrat tuaja

Kryeministri Edi Rama ka uruar të gjithë qytetarët për festën e Sulltan Nevruzit. “Mirmëngjes! Në festën e Sulltan Nervuzit uroj që pranvera...

Rama takime me liderët politikë në Greqi: Zgjidhim çështjet e lëna pezull

Në vizitën që zhvilloi në Athinë, kryeministri Edi Rama u takua me liderët e shtetit fqinj. Ministri i Jashtëm, Nikos Dendias tha se Greqia e...

Rama: 686 mijë të huaj kanë vizituar Shqipërinë në dy muajt e parë të vitit

Kryeministri Rama ka ndarë një postim në Facebook ku shkruan se vizitorët e huaj në muajin shkurt janë rritur me 54%...

“Përmbyllet me sukses faza e parë”, Rama jep njoftimin për 3 stadiumet e reja

Kryeministri Edi Rama thotë se është përmbyllur me sukses faza e parë e garës ndërkombëtare për 3 stadiumet e reja në...

Ngjela: Rama donte Berishën në zgjedhje, Alibeaj të fillojë lojën e të djathtës

Avokati Spartak Ngjela thotë se kryeministri Edi Rama do preferonte që KQZ-ja të regjistronte Sali Berishën në zgjedhjet lokale të 14...

Rama zbulon emrin për kreun e ri të SHISH: Ia paraqita sot Presidentit Begaj

Kryeministri Edi Rama ka zbardhur detaje nga takimi që pati paraditen e kësaj të premteje me Presidentin e Republikës, Bajram Begaj...

Çështje e detit çoi Ramën në Presidencë? Takimi 3 ditë para vizitës në Greqi

Kryeministri Rama ishte mëngjesin e kësaj të premteje në presidencë, ku mësohet se ka pasur një takim me Presidentint Bajram Begaj. Gazetarja...

30 minuta në presidencë, përfundon takimi mes Kryeministri Rama dhe Begajt

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka zhvilluar takim me presidentin Bajram Begaj. Takimi është zhvilluar në presidencë dhe ka zgjatur vetëm...

Andi Bushati: Rama do dërrmojë Berishën, Berisha do dërrmojë Alibeajn në zgjedhje

Analisti Andi Bushati thotë se kryeministri Edi Rama do e mposhtë thellë Sali Berishën në zgjedhjet lokale të 14 majit, ndërsa...

Berati vlerësohet nga revista “Time”, Rama ndan artikullin në Facebook

Kryeministri Edi Rama ka postuar në faqen e tij të Facebook një artikull që revista prestigjoze amerikane “Time” ia ka dedikuar...

“Me Vlorën merrem vet”, porositë e Ramës për deputetët, në takim mungoi Ahmetaj

Mbrëmjen e sotme Grupi Parlamentar i Partisë Socialiste zhvilloi mbledhje, ku në fokus ishin zgjedhjet e 14 majit. Deputetët u thirrën nga...

Zbardhen diskutimet me dyer të mbyllura, “urdhëri” i Ramës për deputetët

Ka përfunduar pas disa minutash mbledhja e Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, ku deputetët u thirrën nga vet kryeministri Edi Rama. Fokus...