edi rama

Rama uron Ditën e Verës: Një 14 Mars të mbarë

Kryeministri Edi Rama ka uruar të gjithë qytetarët për Ditën e Verës. Në një postim që ka bërë në rrjetet sociale Rama...

Rama: Sipërmarrja duke shtrënguar dorën për pagat po rrezikon burimet njerëzore

Kryeministri Rama deklaroi këtë të hënë se sipërmarrja private duke shtrënguar dorën për pagat po sjellë humbjen e kapitalit njerëzor. Duke prezantuar...

Protesta e banorëve të Dukagjinit për rrugën, reagon Bardh Spahia: E mbështes

Kryebashkiaku i Shkodrës Bardh Spahia ka dalë në mbështetje të protestës së banorëve të Dugagjinit për ndërtimin e rrugës që lidh...

A i ka gati kandidatët për bashkitë? Kryeministri Rama jep detaje

Kryeministri Edi Rama deklaroi se shumica e kandidatëve të Partisë Socialiste për zgjedhjet e 14 majit janë përzgjedhur. Në një prononcim të...

A ndikoi në vendimin e Apelit për PD-në? Ja si përgjigjet kryeministri Rama

Kryeministri Edi Rama deklaroi se nuk merret me polemika, duke iu referuar akuzave të Sali Berishës, i cili e akuzon se...

Rama takim me operatorët turistikë në Gjermani: Duam të jemi kampionët e Ballkanit

Kryeministri Rama zhvilloi në Berlin një takim me përfaqësues të operatorëve dhe agjencive të njohura turistike në Gjermani, si dhe botues...

Rama uron 8 Marsin: Do mbështesim nënat e papuna me 3 ose më shumë fëmijë

Kryeministri Edi Rama u ka uruar grave festën e 8 Marsit. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama ka njoftuar se duke...

Scholz e konfirmon: Më 16 tetor, në Tiranë do mbahet Samiti i Procesit të Berlinit

Më 16 tetor të këtij viti, në Tiranë do të mbahet Samiti i Procesit të Berlinit. Lajmin e konfirmoi kancelari gjerman, Olaf...

Rama takon sot Scholz-in në Berlin

Kryeministri Edi Rama do të pritet sot në Berlin nga kancelari gjerman Olaf Scholz. Rama dhe Scholz do të kenë një takim...

Jozefina Topalli tregon të vetmin vlerësim që ka për Ramën: Gjëja e mirë që ka bërë

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli është shprehur se kur Edi Rama ka bërë opozitë reale. E ftuar në emisionin “Now” në Euronews Albania, Topalli...

Ngjela: Nëse Berisha largohet nga PD-ja, Rama rrëzohet për 5 muaj

Avokati Spartak Ngjela deklaroi se nëse Sali Berisha largohet nga Partia Demokratike, kryeministri Edi Rama rrëzohet për pak muaj. Në një intervistë...

“Nuk kam paralajmëruar asnjë non grata”, Rama sqaron deklaratën që bëri në Kuvend

Kryeministri Edi Rama ka sqaruar deklaratën e tij të bërë një ditë më parë në Kuvend, ku la të nënkuptohej se...

Berisha: Ramën do ta përjashtojmë nga Shqipëria

Kreu i PD-së Sali Berisha është shprehur se do e përjashtojnë kreut e PS nga qeveria. Në fjalën e tij Berisha i...

Ylli Manjani: Pse Rama duhet të ishte për ndjekje penale

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani thotë se kryeministri Edi Rama duhet të ishte në ndjekje penale. Në emisionin 'Now" në Euronews Albania,...

Çështja “McGonigal”, deputeti Sula i drejtohet Ramës: A e kalon dot oqeanin?

Deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula thotë se drejtësia amerikane do të flasë për çështjen e ish-zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal. Nga...

Spiropali: Marrëzia është bërë anëtar nderi në selinë ndërhumbur në anë të lanës

Ministra Elisa Spiropali i është përgjigjur kreut të PD-së Sali Berisha, i cili tha se e gjithë qeveria shqiptare është nën...