edi rama

Rama: 18 mijë punonjës shëndetësor do të përfitojnë sërish rritje page

Kryeministri Edi Rama thekson se më shumë se 18 mijë punonjës të sistemit shëndetësor do të përfitojnë rritje page në dy...

“Ramës po i ndodh e njëjta si Nano në 2005”, Burimi bën lidhjen mes tyre

Analisti Genc Burimi foli në lidhje me situatën politike në vend, duke thënë se kryeministrit Edi Rama po i ndodh e...

Edi Rama nga Elbasani: Lulzim Basha ishte më serioz se ky “Luluçi”

Kryeministri Edi Rama ishte pasditen e kësaj të enjte në një takim me gratë dhe me vajzat e Elbasanit. Ai tha...

Edi Rama: Akademia e klubit të Manchester City do ketë kampusin e saj në Durrës

Kryeministri Edi Rama ka lajmëruar me anë të një postimi në Facebook, se së shpejti akademia e klubit të Mancester City,...

Ditëlindja e Thaçit, Rama: Ditë e vrenjtur për mua, s’e uroj dot sivëllaun tim

Kryeministri Edi Rama, me anë të një postimi në rrjetin social Facecbook, ka uruar  ditëlindjen e ish- presidentit të Kosovës Hashim...

“Këlliçi premton ‘një gropë’ te sheshi”, Rama: Kanë 30 vjet që bëjnë këtë gjë

Kryeministri Edi Rama ishte këtë të shtunë për vazhdimin e fushatës zgjedhore në Bashkinë e Kamzës. Në fjalën e tij nuk munguan...

Rama ironizon opozitën: S’merren drutë me qen kur ka alamet gomerësh si ne

Kryeministri Edi Rama i cili ishte mëngjesin e kësaj të shtune në Kavajë për hapjen e fushatës zgjedhore, nuk i kurseu...

“Hije të së kaluarës” Edi Rama: Si e kërkojnë votën 2 njerëz që s’e duan Kavajën

Kryeministri Edi Rama ishte këtë të shtunë në hapjen e fushatës elektorale në Kavajë. Mes të tjerave ai tha se Kavaja...

A duan shqiptarët targë si Edi Rama? Përgjigjet Blendi Gonxhja

Drejtori i DPSHTRR, Blendi Gonxhja tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se nuk di të ketë njerëz...

Rrëfehet gazetarja: Isha shtatzënë, kur më quajtën spiune ruse rrezikova vajzën

Gazetarja Alice Tayler është një nga personazhet e parë që kryeministri Rama ka intervistuar në Podcastin e tij. E ftuar në...

Rama interviston gazetaren angleze, Taylor: Mendova se po bënte shaka, pse pranova

Gazetarja Alice Taylor, tregoi se si e priti ftesën për t’u intervistuar nga kryeministri Edi Rama. Në një intervistë për “Good Morning...

“Vetëm përpara”- Edi Rama ‘kërkon’ këngën e fushatës

“Ne ecim para, nuk e kthejmë kokën mbrapa” kështu dëgjohet  teksti i këngës që mesa duket kreu i qeverisë Edi Rama...

Gabriel Escobar sot në Tiranë, takim me Ramën e Begajn, shmang Berishën

Në prag të fushatës elektorale për zgjedhjet vendore të 14 majit, i dërguari i Posaçëm i SHBA-së, Gabriel Escobar do të...

Kazizaj: Gjobat që mori Rama nga KQZ në 2021-in për fshehje të të ardhurave

Altin Kazizaj, përfaqësues i koalicionit “Bashkë Fitojmë” e ka konsideruar ‘frut’ i fantazisë së Edi Ramës deklaratën se një pjesë e...

Rama: Rriten pagat për policët dhe punonjësit e sigurisë në burgje (Shifrat)

Kryeministri Edi Rama, lajmëroi rritjen e pagave për punonjësit e sektorit në fushën e sigurisë. Lajmin e ka bërë  me dije në...

“Flasim”, Rama publikon episodin e parë të Podcastit, rrëfehen 7 kampionët në sport

Kreu i qeverisë Edi Rama ka publikuar ditën e sotme episodin e parë të Podcastit, të cilin e ka titulluar “Flasim”. Në...