edi rama

‘S’jemi dorëzuar’, Rama: Duhet të ndërtojmë një Shqipëri europiane

Kryeministri Edi Rama deklaroi nga Brukseli,në ditën e Konferencës së Parë Ndërqeveritare se Shqipëria nuk është dorëzuar kurrë, pavarësisht pengesave për...

‘Agresori në tërheqje’, Rama për sulmin kibernetik: Kundërofensiva e suksesshme

Kryeministri Edi Rama shprehet se kundërofensiva e AKSH-it dhe aleatëve në përballjen e agresionit kibernetik mbi Shqipërinë, po rezulton e qëndrueshme...

Rama komenton marrëdhënien me Vuçiç: Herë pas here nuk pajtohemi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama shprehet se mosliberalizimi i vizave për Kosovën është turp për BE-në, pasi qytetarët e Kosovës janë...

U larguan gjatë fjalimit të Ramës për amnistinë, ambasadorët: Kishim angazhime

Ambasadorja e Francës në Tiranë, Elisabeth Barsacq dhe ai gjerman, Peter Zingraf bojkotuan fjalën e kryeministrit Edi Rama këtë të premte,...

Shpëtoi vëllain dhe shokun nga mbytja, 18-vjeçari shpallet “Dëshmor i Atdheut”

Anri Kashiku, 18-vjeçari i cili shpëtoi nga mbytja vëllain dhe shokun e tij nga mbytja në plazhin e Durrësit, është shpallur...

Berisha akuza SPAK-ut: Pse nuk hetohen sarajet e Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka lëshuar akuza të rënda ndaj SPAK dhe drejtuesve të këtij institucioni, gjatë fjalës së...

Rama: I rëndësishëm dialogu me Serbinë, edhe pse s’është anëtare e NATO-s

Kryeministri Edi Rama u shpreh se në konceptin e ri strategjik të NATO-s, theksohet roli i Ballkanit Perëndimor për aleancën. Në konferencën...

Rama në Bruksel: Baza detare e NATO-s në Durrës, ‘e fjalës së fundit’

Kryeministri Edi Rama ka takuar këtë të mërkurë në Bruksel, Sektretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Në konferencën e përbashkët për...

Stoltenberg: Mirëpres mbështetjen e Shqipërisë për Ukrainën

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka falenderuar kryeministrin shqiptar Edi Rama, në lidhje me mbështetjen që vendi ynë i...

Bazë e NATO-s në portin e Durrësit, Rama takon sot Stoltenberg në Bruksel

Kryeministri Edi Rama do të takohet këtë të mërkurë në Bruksel me Sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Pas takimit, në...

Amnistia fiskale, qeveria thërret biznesin për deklarimin e parave të fshehura

Qeveria do të kërkojë mendimin e bizneseve për amnistinë fiskale. Një grup shoqatash janë thirrur për bashkëbisedim të premten më 15 korrik...

Bashkëpunimi për energjinë, Rama do takojë Vuçiçin dhe Kovaçevskin në Tiranë

Kryeministri Edi Rama, homologu i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski dhe Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç mbajtën të premten një takim online në kuadër...

Rama uron Kurban Bajramin me foto nga xhamia e re në Elbasan

Këtë të shtunë besimtarët myslimanë në Elbasan e falën Kurban Bajramin në xhaminë e rindërtuar në qendër të qytetit, atë të...

‘Gati për anëtarësim në BE’, Kovaçevski pas takimit me Ramën dhe Vuçiç

“Bashkëpunimi ynë përmes Ballkanit të Hapur është konkret, për një rajon të fortë ekonomik të gatshëm për anëtarësim në BE”. Kështu deklaron...

‘Jemi armiq’, Berisha i drejtohet Ramës nga protesta para Kryeministrisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se ai dhe kryeministri Edi Rama janë armiq me njëri-tjetrin. Gjatë fjalës së tij në...

Kryemadhi: Me ‘Open Ballkan’ Rama po ç’nderon flamurin shqiptar

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi deklaroi në protestën e opozitës se Edi Rama me “Open Ballkan” po përpiqet të ç’nderojë flamurin...