edi rama

‘Kthimi i 3,800 rekurseve’, Berisha: Rama ka kapur Gjykatën e Lartë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se ka kapur Gjykatën e Lartë përmes kreut të këtij...

Rama pas dështimit të raundit të dytë: Duhen dy për tango

Pas dështimit të raundit të dytë të presidentit, Rama deklaroi për mediat se nuk kanë partner. Ai u shpreh se po...

Dendias takon Ramën, çështjet që u diskutuan

Ministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Dendias ka zhvillua një takim me kreun e qeverisë Edi Rama, këtë të...

‘Presidenti’, Murrizi: Opozita ka ngrënë karremin e Ramës, procesi është farsë

Ish-deputeti Myslim Murrizi e cilëson si një karrem procesin e ndjekur nga kryeministri Edi Rama për zgjedhjen e presidentit të ri,...

Rama paralajmëron ndryshim kursi për integrimin në BE

Kryeministri, Edi Rama thotë se nëse Bashkimi Evropian nuk do të caktojë një datë për nisjen e bisedimeve për anëtarësimin e...

Rama kundër Gjukanoviç e Osmanit: ‘Open Balkan’ s’do të ndalet

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar mbi një deklaratë të bërë të mërkurën nga presidentët e Kosovës dhe Malit të...

Bushati: Ndërhyrja e Yuri Kim-it dhe Ramës e ka bërë absurde fushatën në PD

Analisti Andi Bushati e konsideron një situatë absurde, fushatën elektorale për kryetar të Partisë Demokratike, ku kandidojnë ish-kryeministri Sali Berisha dhe...

Haxhiu: Rama kërkon që të ketë përplasje brenda opozitës për presidentin e ri

Analisti Baton Haxhiu thotë se kryeministri Edi Rama e ka mundësinë për ta zgjedhur vetë presidentin, por kërkon që të ketë...

Rama: Nëse nuk ka konsenus, e zgjedhim vetë presidentin në raundin e katërt

Kryeministri Edi Rama deklaroi se do të presë deri në raundin e tretë për të zgjedhur një president konsensual, por nëse...

Rama paralajmëron kontrolle për deklarimin e të ardhurave

Kryeministri Edi Rama paralajmëron këtë të hënë se do të ketë kontrolle për të ardhurat që qytetarët deklarojnë në shtet, duke...

Rama propozon publikimin e listës së pagave njëherë në vit

Kryeministri, Edi Rama gjatë një konference për mediat për ecurinë e punës së Njësisë Speciale Antiinformalitet, deklaroi se publikimi i pagave...

Berisha sfidon Ramën: Të përjashtohemi nga parashkrimi i veprave penale

Sali Berisha ka sfiduar kryeministrin Edi Rama, duke deklaruar se është i gatshëm që të kalohet një ligj në parlament që...

Mediu: Opozita me një kandidat të përbashkët për Presidentin

“Opozita duhet të ketë një kandidat të përbashkët për Presidentin”. Kështu deklaroi kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu pas seancës së...

Borrell darkë informale me liderët e Ballkanit Perëndimor

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Sigurinë, Josep Borrell ka ftuar të mërkurën liderët e Ballkanit...

Hipoteza e Bushatit: Rama ka planifikuar të çojë në burg një ministër tjetër

Analisti Andi Bushati thotë se Rama i ka bërë të gjitha kritikat ndaj SPAK në siglën e PS-së dhe jo si...

Rama në 9 vjet s’ka bërë asnjë kallëzim ndaj Berishës, thotë Braho

Juristi, Ledio Braho thotë se SPAK mund të nisë hetime për ish-kryeministrin Berisha jo vetëm përmes kallëzimit por edhe të ndërmarrë...