edi rama

‘Maxhoranca e njollosur nga skandale’, si i përgjigjet Rama gazetares franceze

Kryeministri Edi Rama për median "France 24" ka deklaruar se në Shqipëri ka sot një sistem drejtësie që ka nisur të...

Deklarata e Ramës në Bruksel, Berisha: Është rreshtuar me Vuçiç dhe Putin

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se qëndrimi dhe deklarata e kryeministrit Edi Rama ditën e djeshme në Bruksel, dëshmoi...

‘Po na mbani peng’, Ministria e Jashtme e Bullgarisë i përgjigjet Ramës

Ministria e Jashtme bullgare ka reaguar ndaj deklaratës së kryeministrit Edi Rama, i cili tha ditën e djeshme në Bruksel, se...

Rama: Putin mund të mos jetë mirë, por edhe BE-ja nuk është e shëndetshme

Kryeministri Edi Rama shprehu zhgënjimin dhe nervozizmin e tij në lidhje me mos hapjen e negociatave nga Bashkimi Evropian. Në një intervistë...

Rama në Bruksel: Bullgaria po mban peng dy vende të NATO-s

Këtë të enjte, kryeministri i vendit Edi Rama ka mbërritur në samitin e BE-së në Bruksel, ku tha se nuk pret...

Rama: I turpshëm qëndrimi i BE-së ndaj Bullgarisë

Kryeministri Edi Rama e konsideron të turpshme qëndrimin e Bashkimit Europian në lidhje me Bullgarinë, pasi kjo e fundit ende nuk...

Pas paralajmërimit për bojkot, Vuçiç vendos të marrë pjesë në samitin e BE-së

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç do të marrë pjesë në Samitin BE-Ballkani Perëndimor, që do të zhvillohet në Bruksel më 23...

Rama konfirmon pjesëmarrjen në Samitin e BE-së

Kryeministri Edi Rama ka konfirmuar se do të marrë pjesë në samitin e BE-së. Nëpërmjet një postimi në Twitter, kreu i...

Paralajmërimi për bojkotin e Samitit, Berisha: Rama bën çfarë i thotë Vuçiç

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha thotë se paralajmërimi i Ramës për bojkot të Samitit BE-Ballkani Perëndimor, tregon se ai është...

‘Presim një tjetër jo’, Rama diskutim me Vuçiç dhe Kovaçevskin për samitin e BE

Kryeministri Edi Rama bëri me dije se ka komunikuar me presidentin serb, Aleksandër Vuçiç dhe homologun maqedonas, Dimitar Kovaçevski në lidhje...

Rama: Shqipëria mbështet anëtarësimin e Finlandës në NATO

Kryeministri Edi Rama deklaroi se Shqipëria do të mbështesë anëtarësimin e Finlandës dhe Suedisë në aleancën ushtarake të NATO-s. Deklaratën, Rama e...

Bushati: Rama synon të rekrutojë oligarkët e Kosovës për t’ia kundërvënë Kurtit

Për analistin Andi Bushati takimi Rama-Kurti në Prishtinë anashkaluan çdo mosmarrëveshje duke mos folur për ‘Open Balkan’ apo çështje të tjera...

“Më ka marrë malli”, Rama tregon arsyen pse vizitoi Thaçin

Kryeministri Edi Rama deklaroi nuk ka asnjë fakt nga akuzat e Dick Marty për krerët e UÇK. Në konferencën e përbashkët...

Rama: Qeverinë Kurti mund ta rrëzojë vetëm një protestë e Albinit

Kryeministri Edi Rama deklaroi për Euronews Albania gjatë konferencës së përbashkët me Albin Kurtin, se nuk ka ndonjë qëllim për të...

Rama: Ballkani i Hapur nuk na bashkon, por as nuk na ndan me Kosovën

Kryeministri Edi Rama pranoi se nisma rajonale Ballkani i Hapur, është një çështje që nuk e bashkon Shqipërinë me Kosovën, por...

Berisha: Rama duhet të shkonte në Kosovë duke dënuar gjenocidin serb

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se kryeministri Edi Rama duhet të shkonte sot në Kosovë, si një zyrtar që...