edi rama

Rama në 9 vjet s’ka bërë asnjë kallëzim ndaj Berishës, thotë Braho

Juristi, Ledio Braho thotë se SPAK mund të nisë hetime për ish-kryeministrin Berisha jo vetëm përmes kallëzimit por edhe të ndërmarrë...

Berisha: Të rihetohet 21 janari, Rama ka përgjegjësi si organizator

Sali Berisha i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama në lidhje me rihetimin e çështjes së 21 janarit. Gjatë një konferencë për mediat...

Berisha: Rama ndodhet në panik, ndaj merret me drejtësinë dhe kundërshtarët

Sali Berisha ka komentuar deklaratën e sotme të ish-kryeministrit Edi Rama, i cili përsëriti thirrjet ndaj SPAK-ut për ta marrë atë...

Figura dhe kryebashkiakë të PS-së do të kallëzohen në SPAK, paralajmëron Rama

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar se do të ketë kallëzime penale në SPAK për figura të Partisë Socialiste dhe kryebashkiakë të...

Rama: Nuk i kam bërë presion SPAK-ut, kërkoj më shumë nga drejtësia

Kryeministri Edi Rama nuk e konsideron si presion, deklaratën e tij të pak ditëve më parë, ku tha se SPAK-u duhet...

Rama: SPAK të hetojë politikanët, gjyqtarët dhe prokurorët e korruptuar

“SPAK të hetojë të gjithë politikanët, gjyqtarët dhe prokurorët e korruptuar”. Kështu deklaroi kryeministri Edi Rama në konferencën e përbashkët me ministrin...

Berisha: Rama e ka kthyer zgjedhjen e Presidentit të ri në çështje familjare

Ish-kryeministri Sali Berisha në përfundim të mbledhjes së Komisionit të Rithemelimit tha se janë caktuar që deputetët Luçiano Boçi dhe Oerd...

Haxhiu: Rama ka shkuar në Hagë si mik

Baton Haxhiu tha në “Shock” se kryeministri Edi Rama ka shkuar në Hagë si mik. Ai tregoi gjithashtu një dokument që vinte...

Dervishi: Të dalësh kundër SPAK, ke dalë kundër SHBA

Gazetari Ferdinand Dervishi thotë e dosja e inceneratorëve që po hetohet nga SPAK është dosje me abuzime të mëdha. Por, përveç saj...

Andi Bushati: Rama shet e blen këdo, kërkon debat artificial për SPAK

Analisti Andi Bushati i cilëson farsë thirrjet e kryeministrit Rama ndaj SPAK për të hetuar ish-kryeministrin Berisha dhe Presidentin Meta. Sipas tij,...

Ambasadorja Kim reagon për sulmin ndaj SPAK: Këto s’janë standarde

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim gjatë fjalës së mbajtur në një konferencë të organizuar nga Këshilli i Lartë Gjyqësor,ka deklaruar se Shqpëria...

Rama: SPAK po bën mumjen për dosjet e skandaleve shtetërore

Kryeministri Edi Rama në një reagim në Twitter u është përgjigjur akuzave të opozitës se me deklaratat gjatë Asamblesë së PS-së,...

PS nis bisedimet me opozitën për Presidentin e ri, Rama: Të hapur për emra

Kur kanë mbetur edhe pak ditë nga zhvillimi i raundit të parë në Parlament për zgjedhjen e Presidentit të ri, mazhoranca...

Ndalimi i turistëve rusë? Rama: Jemi në të njëjtën linjë me BE-në

Kryeministri Edi Rama thotë se qeveria shqiptare nuk ka një vendim në lidhje me kërkesën e presidentit ukrainas Volodimir Zelenski për...

Baton Haxhiu: Po të isha ministër, s’do e pranoja Kodin Etik të Ramës

Analisti Baton Haxhiu thotë se nuk i ka pëlqyer Kodi Etik i miratuar nga qeveria Rama. Sipas tij aty janë vendosur...

Rama: S’kemi media të intimiduar, as gazetarë të penguar

“Në Shqipëri s'ka as media të intimiduar, as gazetarë të penguar në lirinë e tyre”. Kështu deklaron kryeministri Edi Rama në një...