edmond spaho

21 janari | Braçe: Mezi pres t’ju shoh në gjykatë. Spaho: Histori për zgjedhje

21 janari ka përplasur deputetët e mazhorancës dhe opozitës në Komisionin e Ekonomisë. Gjithçka nisi pas një komenti të deputetit Eduard...

Spaho ‘sulmon’ Ahmetajn: Ka fakte me fatura hotelesh, pse nuk e marrin në pyetje

Deputeti i PD-së Edmond Spaho ka ‘sulmuar’ ish-zëvendës kryeministrin Arben Ahmetaj duke thënë se edhe pse kanë dalë fakte për faturat...

Spaho akuza ambasadores: Yuri Kim po u bën presion prokurorëve

Deputeti Edmond Spaho është shprehur se ambasadorja e SHBA në Tiranë po i bën presion prokurorisë. Në një intervistë për Euronews Albania,...

Protesta, Spaho: S’marrim parasysh vijat e kuqe të vendosura nga policia

Deputeti i PD Edmond Spaho, nga Korça theksoi se protesta e 6 dhjetorit do të zhvillohet përballë kryeministrisë pasi problemi  është...

Gafa e Edmond Spahos: Gjithmonë kam vrarë veten. Spiropali: Aman se na duhesh

Deputeti Edmond Spaho gjatë fjalës së tij në Kuvend, bëri një lapsus ku u shpreh se “gjithmonë ka vrarë veten” në...

Spaho akuza ndaj Alibeajt: Je patericë e Ramës, bashkëpunon me Ballën

Deputeti i Partisë Demokratike, Edmond Spaho hodhi akuza sot në Kuvend ndaj Enkelejd Alibeajt, të cilin e quajti patericë të Edi...

Spaho flet nga “live” i Berishës, akuzon maxhorancën për portin e Durrësit

Deputeti i Partisë Demokratike Edmond Spaho ka folur në Kuvend teksa është futur tek live në Facebook, i kreut të PD-së...

Debate të ashpra në Komisionin e Ekonomisë, Braçe përplaset me Spahon

Debate të forta ka pasur sot në Komisionin e Ekonomisë teksa është duke u diskutuar projekti për Portin e Durrësit. Deputeti Erion...

Zgjedhjet, Spaho: Alibeaj nuk ka vënë kushte, ka pranuar negociatat

Deputeti Edmond Spaho deklaroi se Enkelejd Alibeaj nuk iu ka vënë kushte grupit të Sali Berishës, për të hyrë në negociata me...

“Opozita e ndarë në copëza”, Spaho i kundërpërgjigjet gazetarit

Gazetari Roland Qafoku, është shprehur se problem kryesor në vend është copëzimi i opozitës, e cila duhet të merret me problemet...

VIDEO | Gazmend Bardhi dhe Edmond Spaho përplasen me fyrje në Kuvend

Deputeti i PD-së Gazment Bardhi dhe deputeti i PS-së Edmond Spaho, janë përplasur me fyerje dhe ofendime ne sallën e parlamentit...

‘Butrinti nuk tjetërsohet’, debate mes Spahos dhe Margaritit në komision

Komisioni për Ekonominë dhe Financat është përfshirë në debate gjatë mbledhjes së sotme, në lidhje me menaxhimin e Parkut Kombëtar të...

‘Doni të rikthehemi në kohën kur luftonim me Amerikën’, Rama debat me Spahon

“Kërkoni ta riktheni Shqipërinë në kohën kur luftonte me Amerikën”. Kështu deklaroi kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij në Kuvend...