edoardo reja

Edoardo Reja ‘i pandalshëm’, emërohet trajner në Slloveni

Mosha mbetet veç një shifër për Edoardo Rejan. Tekniku Italian i cili drejtoi për 3 vite kombëtaren shqiptare tashmë i është...

Shyti: Pritej largimi i Edoardo Rejas, trajneri të jetë 50-55 vjeç

Analisti sportiv, Artan Shyti thotë se ishte e pritshme largimi i Edoardo Rejas nga drejtimi i kombëtares shqiptare, pas përfundimit të...

Reja: Bëmë paraqitje të mirë ndaj Italisë, por shpërdoruam raste

Shqipëria është mposhtur nga Italia me rezultatin 1-3 në ndeshjen miqësore të zhvilluar në stadiumin "Air Albania". Kuqezinjtë luajtën mirë, teksa diferencën...

Shqipëria përgatitet për Italinë, Reja: Kontratën e ka në dorë presidenti i FSHF

Kombëtarja shqiptare vijon përgatitjet në kuadër të dy miqësoreve të radhës, me Italinë dhe Armeninë. Trajneri Edoardo Reja ka zhvilluar konferencën...

Reja grumbullon 22 lojtarë nga Superiorja për miqësoren me Katarin

Lojtarët e kampionatit vendas do të kenë mundësinë të veshin sërish fanellën e kombëtares shqiptare. Trajneri Edoardo Reja ka publikuar listën e...

Reja ‘dëgjon’ kritikët, fton lojtarët e Superiores për ndeshjen me Arabinë Saudite

Trajneri Edoardo Reja ka publikuar listën e kuqezinjve të grumbulluar nga Kombëtarja në prag të testit miqësor me Arabinë Saudite. Duket se...

Edoardo Reja: Jemi të zhgënjyer, por i kam dhënë dinjitet Shqipërisë

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Edoardo Reja deklaroi pas ndeshjes me Islandën, e cila përfundoi në barazim 1-1, se ai, presidenti i...

Gianni de Biasi: Do doja të kisha në skuadër disa nga lojtarët që i ka Reja

Ish-trajneri i Kombëtares Shqiptare, Gianni de Biasi, thotë se ka disa futbollistë nga skuadra aktuale e drejtuar nga Edoardo Reja, të...

Reja pas ndeshjes me Izraelin: Gjithmonë bëjmë gabime individuale

Trajneri i kombëtares shqiptare, Edoardo Reja deklaroi pas ndeshjes me Izraelin, se lojtarët kuqezi u penalizuan nga gabimet individuale. Sipas tij, ekipi...

Kombëtarja zbret në fushë, Reja: Kjo është finale, s’ka alternativë veç fitores

Shqipëria dhe Izraeli përballet mbrëmjen e sotme në Izrael, ku synimi i kuqezinjve mbeten 3 pikët. Prej së premtes, lojtarët dhe...

Publikohet lista e lojtarëve të ftuar për 3 sfidat e ardhshme të Kombëtares

Trajneri i Kombëtares shqiptare të futbollit, Edoardo Reja ka zyrtarizuar listën e 26 lojtarëve të cilët do të grumbullohen për tre...