ekonomik

A është nisur hetim ndaj Shefit të Krimit Ekonomik? Reagon prokuroria

Prokuroria e Tiranës ka reaguar në lidhje me disa lajme të ngritura nga disa media në vend për nisjen e hetimeve...

Në Shqipëri po theksohet diskriminimi ekonomik, sipas aktivistes

Aktivistja Sevim Arbana thotë se në Shqipëri vijon të ketë diskriminim gjinor. Për emisionin "Mirëmëngjes" në "Euronews Albania", Arbana u shpreh se...

Rihapen doktoraturat, në Fakultetin Ekonomik pranohen 119 doktorantë

Pedagogu i fakultetit ekonomik Igli Tola prej dy vitesh nuk pati mundësi të niste studimet në doktoraturë për shkak të pezullimit...

​PDK kërkon të mos votohet projektligji për pagën minimale në Kosovë

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) i ka kërkuar Qeverisë së Kosovës që të tërheqë Projektligjin për pagën minimale, ta ndryshojë e...

Putin: Largimi i disa firmave të huaja mund të jetë për mirë

Presidenti rus Vladimir Putin thotë se largimi i disa kompanive të huaja nga Rusia në këtë kohë lufte "mund të jetë...

Olaf Scholz: Jam i bindur se Putini nuk do ta fitojë luftën

Kancelari gjerman, Olaf Scholz thotë se tre muajt e luftës në Ukrainë kanë treguar se presidenti rus Putin nuk do ta...

Vetëm taksimi i të pasurve ul pabarazinë e thellë, thotë Drejtoresha e OXFAM

Pandemia e COVID-19 ka krijuar një miliarder të ri çdo 30 orë dhe tani, një milion persona mund të bien në...

Kapet 2 ton naftë kontrabandë në Tiranë, shitej më lirë se çmimi në treg

Policia ka arrestuar një person të enjten, pasi dyshohet se kontrabandonte naftë. Krimi ekonomik në Tiranë sekuestroi 2 ton naftë kontrabandë. Personat e...