ekspertet

“Armët, kulturë ballkanase”- Ekspertët pas masakrave serbe: Në rajon duhen masa

Të shtënat masive, si ato që vranë 9 persona në një shkollë të Beogradit të mërkurën dhe 8 të tjerë pak...

“Armët, kulturë ballkanase”, ekspertët pas masakrave serbe: Duhen masa të veçanta

Të shtënat masive, si ato që vranë 9 persona në një shkollë të Beogradit të mërkurën dhe 8 të tjerë pak...

Ekspertët zbulojnë si dukej një burrë egjiptian 35.000 vjet më parë

Ekspertët brazilianë kanë përdorur imazhe dixhitale për të zbuluar fytyrën e një burri egjiptian që ka jetuar 35.000 vjet më parë. Moacir...

Polemikat për Davidin, ekspertët kundër SHBA: Nudizmi s’është pornografi

Turistët u rreshtuan të shihnin statujën e Michelangelos, Davidin, në Firence, me shumë prej tyre që shprehën habi lidhur me polemikat...

Vjosa Park Kombëtar, ekspertët: Rrit mundësinë e zhvillimit të turizmit

Shpallja e Parkut Kombëtar të Vjosës po çel perspektiva të reja në fushën e mjedist dhe zhvillimit të turizmit në Jug...

Ekspertët japin alarmin: Gripi i shpendëve po bëhet i transmetueshëm tek njerëzit

Ndërsa bota sapo ka filluar të marrë veten nga shkatërrimi i pandemisë së COVID-19, ajo po përballet me mundësinë e një...

Balla takim me ekspertë të Bundestagut, zbardhet fokusi i diskutimeve

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla së bashku me Kryesinë e Grupit kanë zhvilluar sot një takim me...

Më shumë divorce se martesa në Vlorë, ekspertët tregojnë arsyet

Vlora vijon të ketë një numër të shtuar të divorceve, ndërsa kohët e fundit janë shtuar rastet e martesave dhe divorceve...

Frikë për destabilizim më 4 shkurt, ekspertët ngrenë alarmin në RMV

Paralajmërimet e Këshillit të Sigurisë së Maqedonisë së Veriut për tensione të mundshme më 4 shkurt dhe thirrjet e presidentit Stevo...

“Godisni Francën”- Ekspertët rusë diskutojnë rifillimin e testimeve bërthamore

Mediat ndërkombëtare kanë shfaqur pamjet e ekspertëve rusë që diskutojnë idenë e rifillimit të testimit bërthamor dhe kryerjes së sulmeve bërthamore...

KE çmim kufizues për gazin, ekspertët: E pamjaftueshme për krizën

Komisioni Evropian ka propozuar më në fund një çmim kufizues për gazin, edhe pse kjo kërkon shumë masa sigurie. Kufizimi do të...

Ekspertët: E turpshme që përdorim ‘booking’, nuk kemi turizëm direkt

Së fundmi, Organizata Botërore e Turizmit e ka renditur Shqipërinë në vend të dytë në botë për sa i përket normës...

‘Zyrtarët e policisë në rrezik’, eksperti: Kriminelët kanë çdo informacion

Ergys Muzhaqi, ekspert sigurie thotë se publikimi i dokumenteve të tjera nga skedarët e policisë vë në rrezik jetën e efektivëve...

Reforma territoriale, ekspertët: Shqetësues punësimi i militantëve në bashki

Në Komisionin e Posaçëm të Reformës Territoriale sot u zhvillua seanca e radhës me dëgjesat e ekspertëve. Gjatë mbledhjes, opozita ngriti shqetësimin...

Ekonomia e Kosovës në pikiatë, ekspertët kërkojnë veprim nga qeveria

Ekspertët e ekonomisë në Kosovë thonë se qeveria nuk ka marrë masa për mbështetjen e qytetarëve dhe bizneseve, në kohën kur...