eksperti

Formula e paqes sipas Zelenskit, eksperti: Nuk varet nga ukrainasit

Dritan Hoti, ekspert i marrëdhënieve ndërkombëtare, komentoi në një intervistë për Euronews Albania fjalimin e presidentit të Ukrainës Volodimir Zelensky në...

Djegia e pallatit, eksperti: Duhet rregulluar ligji për mbrojtjen nga zjarri

Zjarri masiv që perfshiu pallatin fare pranë qendrës së Tiranës ka rikthyer vëmendjen në çështjen e sigurisë së banesave. Në këtë...

Eksperti: Takimi Osmani-Stoltenberg, një rikthim i Kosovës në arenën ndërkombëtare

Eksperti i sigurisë, Drizan Shala tha në një intervistë për Euronews Albania se takimi mes Vjosa Osmanit dhe Jens Stoltenberg nënkupton...

Karburantet drejt 200 lekë/litri, eksperti: Çmimi mund të jetë paracaktuar

Çmimi i naftës në Shqipëri po njeh sërish rritje. Gjatë ditëve të fundit një litër naftë dhe një litër benzinë po...

Eksperti i ekonomisë: E dinë sa u kushton nxjerrja e naftës? Vetëm propagandë!

Eksperti Klodian Muço tha në një intervistë për Euronews Albania se qeveria është duke bërë politikë dhe propagandë me naftën e...

Eksperti i ekonomisë: Nafta e Shpiragut e pastër, shumë pak nevojë për përpunim

Eksperti i ekonomisë Fatos Çoçoli tha në një intervistë për Euronews Albania se nafta që pritet të nxirret në Shpirag është...

Eksperti i sigurisë i bindur: BE do sanksionojë së shpejti edhe Serbinë

Eksperti i sigurisë Drizan Shala tha në një intervistë për Euronews Albania se Bashkimi Europian do të sanksionojë së shpejti Serbinë...

Ku gjen shtëpi nën 1000 euro/m2 në Tiranë? Eksperti tregon zonat konkrete

Eksperti i pasurive të paluajtshme, Gjergji Bega tha në një intervistë për Euronews Albania se çmimet e apartamenteve brenda unazës së...

Vuçiç teston dronët kinezë, Eksperti: Fuqia e tyre përballë dronëve turq të Kosovës

Drejtori i Institutit të Marrëdhënieve ndërkombëtare në Kosovë, Bedri Elezi, komentoi gajtë një interviste për Euronews Albania, garën e armatimeve të...

“Në Sarandë 3 mijë €/m2” Eksperti: Pse janë rritur çmimet e apartamenteve në bregdet

Agjenti imobilar Floriant Tahiri, ishte i ftuar këtë të shtunë në Euornews Albania, ku foli në lidhje me rritjen e çmimeve...

Forumi mbi Nikotinën| Eksperti: Produktet që s’djegin duhanin, më pak të rrezikshme

Forumi Global mbi Nikotinën me fokus reduktimin e dëmit nga duhani për t’i hapur rrugë një bote pa tym në dekadën...

“Lidhja e djalit të Vuçiç me krimin”, eksperti: Po stërvitet si pasardhës i të atit

Ndërsa serbët kanë qenë të organizuar në Graçanicë për festën e Vidovdanit, edhe djali i Aleksandër Vuçiç, Danilo, ka qenë prezent. Ai...

Nga vjen emri Wagner! Eksperti i sigurisë shpjegon simbolikën

Eksperti i Sigurisë Dritan Goxhaj tregoi në një intervistë për Euroneës Albania se grupi Wagner në Rusi është krijuar në vitin...

Eksperti: Paratë ruse në Shqipëri dhe Serbi, përmes bankës së Orban

Eksperti i sigurisë Drizan Shala tha në një intervistë për Euronews Albania se paratë ruse në Shqipëri dhe Serbi kalojnë përmes...

Eksperti: Shqipëria e dyta në Evropë për konsum qumështi, Mali i Zi i pari

Në vitin 2022 Shqipëria u rendit ndër vendet europiane me çmimin më të lartë të produkteve të bulmetit dhe të vezëve...

Eksperti: Ku ndryshon ambasadori i ri me Yuri Kim dhe politika e “non gratave”

Eksperti i çështjeve ndërkombëtare, Akri Çipa tha në emisionin Now në Euronews Albania se impakti i Yuri Kim në Shqipëri do...