erla mehilli

“Ke ardhur e larë”, Veliaj-Mëhillit: Nuk ta solli ujin zana e malit, por bashkia

Kryetari i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj sqaroi në “Now me Erla Mëhillin” çfarë ka ndodhur me premtimin për 24 orë ujë. Moderatorja...

Alfred Lela zbulon bisedën me Berishën: U ulëm dhe bëmë prova për podcast-in

Gazetari Alfred Lela ka zbuluar në “Now me Erla Mëhillin” bisedën me Sali Berishën për podkastin e tij. “Ideja, biseda mes doktorit...

32 vjetori i “RD”, mesazhi i Erla Mëhillit

Sot mund të ngjasojë thjesht me një datë kalendarike të rrumbullakosur në fillim janarin e ftohtë të vitit 1991, në kohën...

Ylli Manjani sulmon ambasadoren amerikane: Bën “show” idiot, çfarë meraku ka?

Juristi Ylli Manjani i ka cilësuar një “show” idiot daljet publike të ambasadores Yuri Kim. “Punë e saj për çfarë e bën,...

Si mund të dhurojë diçka që s’është e tija? Mëhilli “zë ngushtë” Maznikun

Moderatorja Erla Mëhilli ka debatuar me nënkryetarin e Bashkisë së Tiranës, Arbjan Mazniku, në emisionin ‘Now’ në Euronews Albania për kullat...

“Jeni njëlloj për propagandë”, Mëhilli i kthehet Flamur Nokës

Teksa është folur për situatën e politike në vend, për përçarjen e opozitën dhe zgjedhjet lokale, në emisionin “Now” në Euronews...

Eksperti: Në Kosovë po investohet turkofobi, përplasje e ashpër dhe agresive

Ka një turkofobi të investuar në Kosovë, tha eksperti i çështjeve ndërkombëtare, Kreshnik Osmani në “Now” me Erla Mëhillin, Ai u shpreh se...

Ekspertja: Mesazhi që donte të jepte Rama për FETO-n

Ilda Zhulali, eksperte e çështjeve ndërkombëtare tha se për mbylljen e kolegjit “Mehmet Akif” nuk është respektuar e gjithë hapësira ligjore. Sipas...

Ironizon studiuesi: Gjeopolitikën Rama e mësoi kur erdhi në pushtet 

Studiuesi Endri Hide ironizoi në “Now” me Erla Mëhillin kur tha se kryeministri Edi Rama e ka mësuar gjeopolitikën kur ka...

“Vetëm qeveria nuk ka gabime”, Mëhilli replika me Ballën për inceneratorët

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka replikuar me moderatoren e emisionin “Now” Erla Mëhilli për temën e inceneratorëve. Moderatorja...

Pse s’i dilni për zot demokratëve? Mëhilli ‘zë ngushtë’ Balliun në Now

Moderatorja e emisionit “Now”  Erla Mëhilli, ka vënë në siklet ish-deputetin Klevis Balliun, duke i thënë se përse opozita nuk po...

Qoku: Vetingu nxori 35% të trupës gjyqësore jashtë sistemit

I pyetur se cilat mendon se janë problemet më të mëdha që ka shfaqur procesi i Vetingut në Shqipëri, nënkryetari i...

Hoxha: Basha s’ka menduar se ‘Toyota Auris’ do hetohet nga belgët

Gazetari Artan Hoxha tha se Lulzim Basha nuk ka menduar se çështja e “Toyota Auris” do të shkonte në hetim të...