erla

Ben Andoni: Shqipëria është pasojë e asaj që ndodh në Europën Lindore

I gjithë zhvillimi demokratik në Europën Lindore ka shkuar drejt autokracisë dhe e njëjta gjë po ndodh edhe me Shqipërinë. Kështu u...

Berisha e di se Rama do të përdorë votën për Presidentin, thotë avokati

Berisha e di se Edi Rama në fund do të përdorë mekanizmin e votës për të zgjedhur presidentin. Kështu u shpreh në...

Basha ka lobuar kundër ambasadores Kavalec, thotë Bylykbashi

Oerd Bylykbashi thotë se Partia Demokratike, me në krye Bashën ka lobuar kundër Kathlen An Kavalec si ambasadore e Shteteve të...

Bylykbashi: Basha nuk mund t’i vendosë kushte Komisionit të Rithemelimit

Lulzim Basha duhet të tërhiqej pas dorëheqjes si kryetar i PD-së, e jo të bënte një hap pas për të bërë...

Agron Shehaj: Prioritet bashkimi i PD

Agron Shehaj thotë se prioriteti i Partisë Demokratike në këto momente është bashkimi. Për të, të gjithë janë të rëndësishëm brenda PD-së,...

‘Protesta, e neveritshme’, aktivistët debatojnë me Baton Haxhiun

Protesta e shqiptarëve kundër rritjes së çmimeve është “e neveritshme” dhe jashtë kontekstit kohor, për analistin Baton Haxhiu. Në emisionin Now me...