erlamehilli

Amnistia fiskale, Kaso: Drafti krijon paparazi me ata që deklarojnë të ardhurat

Amnistia Fiskale nuk do të ketë ndikim për emigrantët që i kanë të ardhurat të paformalizuara, por për ata që po...

Indrit Sefa: Regjistrimi i emigrantëve, vullnet që nuk është zbatuar

Qeveria shqiptare nuk i ka regjistruar shqiptarët që jetojnë jashtë vendit, edhe pse është bërë një ligj që në vitin 2016...

Fatbardha Kadiu: ‘Non grata’ nuk është një hata, s’ka lidhje me ligjet e vendit

Për anëtaren e kryesisë së PD-së Fatbardha Kadiu, shpallja non-grata nga SHBA-të nuk lidhet me ligjet e vendit nga ku është...

 ‘Arnimet’ në taksim sjellin rrëmujë për bizneset e punonjësit, thotë eksperti

Fushatat për “arnime” në sistemin e taksimit janë të shpeshta, dhe ato krijojnë pështjellime për bizneset dhe profesionet e lira. Kështu u...

Ish-prokurori: Deklaratat e Ramës ndaj SPAK-ut cenojnë funksionimin e shtetit

Ekzekutivi nuk mund të tentojë të prishë gjyqësorin, tha Ish-anëtari i Gjykatës Kushtetuese Besnik Muçi, nisur nga thirrja e kryeministrit Rama...

Gazetari Minga: Berisha nuk arriti ta marrë PD-në, mund të krijojë parti të re

Nëse Gjykata e Apelit i jep të drejtë Alibeajt që ka ankimuar vendimin e Gjykatës për të njohur Kuvendin e 11...

Kreshnik Spahiu: PD në 2025 do jetë në kufijtë e ekzistencës

Lulzim Basha është një nga politikanët më të përkëdhelur dhe që në moshën 29 vjeç nuk i ka ikur kolltuku. Kështu u...

Meta: Veliaj e ka treguar se ka nën kontroll prokurorinë dhe SPAK-un

Ilir Meta akuzoi Erion Veliajn se ka kontroll mbi prokurorinë dhe SPAK. Gjatë një interviste në Now, Meta tha se kryebashkiaku e...

Meta: Nuk do të paraqitem në Gjykatën Kushtetuese për shkarkimin

Presidenti Meta tha se nuk do të paraqitet në seancën për shkarkimin e tij në Gjykatën Kushtetuese, më 1 shkurt. Në emisionin...

Kanabisi drejt legalizimit, Kadia: Me Këshillimin Kombëtar masim pulsin

Legalizimi i kanabisit mjekësor është në të mirë të ekonomisë në vend, sipas Zv. Ministrit të Ekonomisë, Besart Kadia. “Kur në SHBA...