Escobar

Escobar për marrëveshjen: Është detyrim që Kosova të formojë Asocacionin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës presin që zbatimi i marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë të realizohet sa më shpejt që të...

Escobar për Asocacionin: Pak përparim në Bruksel, duhet një propozim i pranueshëm

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, i është përgjigjur ditën e djeshme pyetjeve të...

Takimi Kurti-Vuçiç, i pranishëm në Bruksel edhe i dërguari amerikan Gabriel Escobar

Emisari i Departamentit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar do të qëndrojë sot gjatë ditës në Bruksel ku edhe do...

Escobar ‘ultimatum’ për Asociacionin: Të ketë një propozim deri më 2 maj

Gabriel Escobar, i dërguari i SHBA per rajonin ka deklaruar se do të njihet rezultati i zgjedhjeve në veri te Kosovës...

Escobar: SHBA do njohin rezultatet e zgjedhjeve në Kosovë pavarësisht bojkotit serb

I dërguari i posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha sot se SHBA-të do t'i njohin rezultatet e zgjedhjeve...

Takimi me Escobar, Alibeaj: Folëm për situatën në PD, ja interesi që shprehu

Kryetari i komanduar i Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj zbuloi në Euronews Albania detaje në lidhje me takimin që pati me të...

Bushati: Escobar në linjë me Ramën, po mbështesin 1 regjim që shtyp popullit e vet

Analisti Andi Bushati tha në emisionin Now në Euronews Albania se përfaqësuesi i lartë amerikan Gabriel Escobar është në një linjë...

Pse erdhi Escobar në Tiranë? Gazetari tregon porositë e zyrtarit amerikan

Gazetari Lavdrim Lita tha në emisionin Now në Euronews Albania se qëllimi i vizitës së Grabriel Escobar në Tiranë është që...

“Do hani bar”, Andi Bushati skanon vizitën e Escobar në Tiranë

Analisti Andi Bushati tha në emisionin Now në Euroneës Albania se vizita e Escobar në Tiranë dhe njerëzit që përzgjodhi të...

Alibeaj zbardh bisedën me Escobar: Temë e diskutimit ishin dhe zhvillimet në PD

Kryetari i komanduar i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj ka zbardhur disa nga temat e diskutimit me Zëvendës Ndihmës Sekretarin e SHBA-ve...

Takimi i Escobar në selinë e PL-së, Meta zbulon çështjet që u diskutuan

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka reaguar në lidhje me takimin që ai pati këtë të martë me Zëvendës...

Pas takimit me Ramën dhe Begajn, Escobar sot jep ‘porositë’ për Alibeajn dhe Metën

Zëvendës Ndihmës Sekretari për Çështjet Europiane në Departamentin e Shtetit, Gabriel Escobar, mbërriti të martën në Tiranë dhe zhvilloi takime me...

Tiranë: Escobar bën thirrje për kandidatë me integritet në zgjedhje

I dërguari i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, është takuar të martën në Tiranë me krerë institucionalë, pak...

Escobar në Tiranë: Zgjedhjet të rëndësishme, kandidatët të kenë integritet

Gabriel Escobar, Zëvendës Ndihmës Sekretari i SHBA për Çështjet Europiane dhe i Dërguari i Posaçëm për Ballkanin Perëndimor, mbërriti sot në...

Begaj pret Escobar: SHBA rol të pazëvendësueshëm në garantimin e paqes në rajon

Presidenti Begaj priti në  një takim të martën Zëvendës Ndihmës Sekretarit amerikan të Shtetit për Evropën dhe Euroazinë dhe njëkohësisht i...

Gabriel Escobar viziton Tiranën 2 ditë para nisjes së fushatës elektorale

Vetëm 2 ditë para nisjes zyrtare të fushatës elektorale të zgjedhjeve vendore që do të mbahen më 14 maj, i dërguari...