euro

Varësia ndaj euros u thellua, depozitat në lekë më pak se 45 për qind

Depozitat në monedhë të huaj u rritën me gati 100 milionë euro, ndërsa rritja e depozitave në lekë ishte e papërfillshme. Nga...

15 mijë € në shtëpi, arrestohet shqiptari që merrej me trafikun e drogës në Itali

Një 43-vjeçar shqiptar, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur është vënë në prangat e Policisë italiane në Garbagnate,...

Arrestohet shqiptari me gruan në Itali, u sekuestrohen 30 mijë euro dhe heroinë

Një 29-vjeçar me origjinë shqiptare dhe gruaja e tij janë arrestuar ditën e sotme nga autoritetet italiane. Burrë e grua u arrestuan...

Fshehu në furgon rreth 17 mijë euro, nën hetim 48-vjeçari nga Vlora

Një 48-vjeçar është vënë nën hetim pasi kishte fshehur në furgonin që drejtonte, 16 670 euro, me qëllim mosdeklarimin e tyre...

Euro barazohet me dollarin

Dollari u tregtua pranë një niveli më të ulët prej dy muajsh kundrejt euros sot, ndërsa tregtarët prisnin rezultatet e zgjedhjeve...

SPAK dërgon për gjykim Rezart Taçin, akuzohet për pastrimin e mbi 18 mln eurove

Struktura e Posaçme (SPAK) ka përfunduar hetimet dhe ka dërguar në gjykatë dosjen për pastrimin e 18.4 milionë eurove. Mes të akuzuarve,...

1 mld euro PPP të reja, pjesa dërrmuese për ndërtimin e Kashar-Fier

Qeveria parashikon dhënien e 7 kontratave të reja koncesionare për vitin e ardhshëm me një vlerë totale mbi 1 miliardë euro. Dy...

Sekuestrohen 500 mijë euro të padeklaruara në Portin e Durrësit

Rreth 500 mijë euro janë sekuestruar në Portin detar të Durrësit. Valuta është gjetur e fshehur në një nga autobusat që...

Rënia e vlerës së arit po i afrohet nivelit më të ulët të dy viteve 

Vlera e arit po shënon çmimet pranë nivelit më të ulët që nga viti 2020. Çmimi i arit në bursë ra në...

Futën qindra mijëra euro të falsifikuara në Shqipëri, jepet vendimi për 3 francezët

Gjykata e Tiranës ka shpallur të pafajshme shtetasen franceze Jennifer Chollet dhe ka dënuar me 12 vite në total, nga 6...

‘Lufta’ e monedhave, euro vijon të fundoset përballë dollarit

Monedha euro ka humbur 5 pikë, ndërsa dollari është forcuar me 10.5 pikë kundrejt lekut në 10 muajt e fundit. Lufta Rusi-Ukrainë...

1 mln euro false, kërkohen 27 vite burg për dy kamerunasit dhe zviceranen

Kamerunasit Jose Ngankam dhe Zindine Nkeh bashkë me zviceranen Jenifer Chollet rrezikojnë nga 9 vite burg. Në pretencën e saj prokuroria i...

‘1 milion euro xhiro në ditë’, gazetari: Vis Martinaj fitime kolosale me bastet

Gazetari Ferdinand Dervishi tha se Ervis Martinaj kishte lidhje me elementë të botë së krimit në të gjithë Shqipërinë për shkak...

Shorti i Euro 2024, përcaktohen vazot, kundërshtarët e mundshëm të Shqipërisë

Kombëtarja shqiptare nuk ia doli të siguronte një biletë për në fazën play-off të Euro 2024 nëpërmjet Ligës së Kombeve, kështu...

Euro zhvlerësohet përballë dollarit, bie edhe paundi britanik

Euro dhe paundi britanik u zhvlerësuan në nivele rekord karshi dollarit amerikan. Monedha e përbashkët europiane u këmbye në hapje të...

Dollari ngrihet mbi euron  

Dollari po qëndron në nivelin më të lartë në 20 vitet e fundit. Monedha amerikane kushton më shumë se ajo europiane, duke...