eurodeputet

Thomas Waitz: Lajçak të dorëhiqet si negociator, ka treguar se nuk e bën dot

Eurodeputeti austriak Thomas Waitz tha në një intervistë për Euronews Albania se Miroslav Lajçak duhet të tërhiqet menjëherë si negociator. Sipas tij,...

Eurodeputeti: Ja si po mashtron Vuçiç SHBA-në dhe BE-në për Kosovën

Anëtari i Parlamentit Evropian, Klemen Groshelj tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç...

Si mund të zgjidhet konflikti Kosovë-Serbi, eurodeputeti slloven sugjeron

Anëtari i Parlamentit Evropian, Klemen Groshelj foli në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se çfarë duhet bërë për...

“Serbisë duhet t’i bëhet më shumë presion”, paralajmërimi i eurodeputetit

Anëtari i Parlamentit Evropian, Klemen Groshelj tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se Serbisë duhet t’i bëhet...

Eurodeputeti: Edhe Kosova, edhe Serbia përgjegjëse për dhunën në Veri  

Anëtari i Parlamentit Evropian, Klemen Groshelj komentoi në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania tensionet në veri të Kosovës,...

Serbia po tregon simpati për Kremlinin, thotë eurodeputeti

Eurodeputeti Lukas Mandl, ka folur rreth ndikimit rus në Ballkan dhe Evropë, pozicionimin e Serbisë në këtë situatë dhe të ardhmen...