Euronews Albania

Ulje dënimi dhe amnisti, zbardhet dosja hetimore për punonjësit e burgut të Fierit

Euronews Albania siguron dosjen hetimore me paligjshmëritë në burgun e Fierit, për të cilët Gjykata e Tiranës caktoi dje masën “arrest...

Bullgarët në kushtetutën e RMV-së? Bujar Osmani përgjigjet për Euronews Albania

"Gjatë 16 muajve do bindim qytetareët se pse ndryshimet kushtetuese nuk janë të dëmshme për vendin". Kështu iu përgjigj ministri i Jashtëm...

‘Vala e parë e masave në Shqipëri’, ambasada britanike për Euronews Albania

Ambasada e Britanisë së Madhe në Tiranë ka reaguar për Euronews Albania në lidhje me vendimin e qeverisë së saj, që...

‘Sa kohë na duhet për anëtarësim’, Varhelyi përgjigjet për Euronews Albania

Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi, Oliver Varhelyi tha për Euronews Albania se sa më shpejt të ecë Shqipëria në rrugën drejt...

Euronews Albania në Muzeun e Holokaustit në Jerusalem

Turistë nga e gjithë bota vizitojnë Muzeun e Holokaustit në Jerusalem, i cili është më i rëndësishmi për historinë e kulturën...

Rutte për Euronews Albania: Nismat si Ballkani i Hapur përshpejtojnë integrimin

Kryeministri holandez, Mark Rutte është shprehur se nismat rajonale si Ballkani i Hapur, përshpejtojnë procesin e anëtarësimit të vendeve të Ballkanit...

Dita e Baballarëve, aktivitete të shumta në Tiranë

19 qershori shënon Ditën e Baballarëve. Me rastin e kësaj feste, Fondi i Kombeve të Bashkuara për Popullsinë në Shqipëri, (UNFPA Albania)...

Nuk po hetohet as Berisha, as Meta, thotë SPAK për Euronews Albania

Nuk ka një procedim të regjistruar në emër të Ilir Metës apo Sali Berishës lidhur me dosjet e shumëpërfolura të ‘CEZ-DIA’,...

Rama injoron Berishën: Nuk flas për ‘të vdekurit’

Edi Rama nuk pranoi t’i përgjigjej pyetjes së Euronews Albania nëse do të bashkëpunonte me Sali Berishën nëse ai vjen në...