euronews

Zbuloi thesarin 1500-vjeçar, norvegjezi rrëfen emocionet në Euronews: U shtanga

Detektuesi i metaleve me vlerë, Erlend Bore, ka bërë zbulimin e një thesari me vlerë në Norvegji, pasi ka gjetur monedha...

Nga “non gratat” te bllokimi i fondeve, lista e sanksioneve nëse Kurti thotë jo

Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Europian po shqyrtojnë mundësinë e masave kundër Kosovës në rast se nuk përmbush detyrimet e saj...

Euronews: Shkodra ndër qytetet ideale për nomadët digjitalë në Evropë

Euronews ka publikuar në faqen e saj një listë të qyteteve evropiane, të cilat cilësohen si destinacionet ideale evropiane për nomadët...

Vetëm me një klikim, ndiqni në kohë reale rezultatin e zgjedhjeve në Euronews.al

Ndërsa zgjedhjet lokale janë vetëm disa orë larg, Euronews Albania është përkushtuar të sjellë në kohë reale rezultatin nga të gjitha...

“Bota do të ketë 1 gjuhë dhe 1 monedhë”- Iraniani zbulon fenë e ‘pazakontë’ që beson

Në emisioni “Real People” në Euronews Albania, ishte i ftuar këtë të shtunë një i ri iranian, i cili jeton së...

Çfarë po ndodh në Ukrainë? Euronews jep drejtpërdrejt nga Kievi detajet e agresionit

Gazetari i Euronews Albania, Xhemajl Rexha ka raportuar nga Kievi për emisionin "Now", në lidhje me luftën që po zhvillohet në...

Vdekja e 60-vjeçarit, Urgjenca Kombëtare për Euronews: Ambulanca shkoi për 9 minuta

Urgjenca Kombëtare ka hedhur poshtë aludimet e qytetarëve për vonesë të autoambulancave. Burime zyrtare bënë me dije për Euronews Albania se 127...

VIDEO/ Ekipi i Euronews në Antakya, gjithçka i ngjan një zone lufte të shkatërruar

Ekipi i Euronews Albania ka shkuar këtë të premte në qytetin e Antakya-s, në rajonin e Hatay-t, një nga zonat më...

“Macula Lens”- lentet që rregullojnë shikimin përgjithmonë

Këtë javë në "Enigmat e Hipokratit" do të vijojmë me  ciklin e fundit të  emisioneve  dedikuar sëmundjeve të rëndësishme të syrit. "Macula...

‘Dhuna dhe konfliktet nuk sjellin asgjë të mirë’, Abazoviç: Open Balkan i nevojshëm

Kryeministri në detyrë i Malit të Zi, Dritan Abazoviç thotë se në vitin 2023, dhuna dhe konfliktet nuk sjellin asgjë të...

30 vjet Euronews, rrjeti informativ i kthyer në sytë dhe veshët e Evropës

Krijimi i një identiteti evropian nuk është vetëm çështje traktatesh, valutash dhe kufijsh. Është edhe çështje njerëzish që e njohin dhe...

‘Shikoni Euronews, jo Russia Today’, thirrja e bashkëshortes së Zelenskit për rusët

Zonja e parë e Ukrainës, Olena Zelenska u ka kërkuar rusëve që të shikojnë Euronews dhe jo Russia Today, teksa foli...

Mercenarë turq për të luftuar për Rusinë? Video që po qarkullon në rrjet

Një video po qarkullon në mediat sociale ku thuhet se ushtarët turq shkojnë të luftojnë për Rusinë në luftën në Ukrainë. Klipi...

Studimi: Virusi i herpesit mund të shkatërrojë qelizat e kancerit

Një version i modifikuar gjenetikisht i virusit herpes ka dhënë rezultate të fuqishme kundër kancereve të avancuara, shkruan Euronews.  Studiuesit zbuluan se...

Shell ka zbuluar një arterie të rëndësishme nafte dhe gazi, thotë Balluku

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku konfirmoi informacionin se Shell ka gjetur naftë dhe gaz në malin e Shpiragut në...

Këtë të mërkurë hapet Euronews Romania, filiali i katërt në lindje në Evropës

Euronews Romania nga kjo e mërkurë i bashkohet familjes së madhe të Euronews duke u bërë filiali i katërt në lindje...