Evis Kushi

U shkarkua si ministre Arsimi, reagon për herë të parë Evis Kushi

Ish-ministrja e Arsimit Evis Kushi, ka reaguar për herë të parë në lidhje me shkarkimin nga posti. Përmes një postimi në...

Rama prezanton emrat e rinj të sekretariatit në PS

Kreu i qeverisë Edi Rama ka prezantuar ndryshimet në sekretariatin e Partisë Socialiste. Në  fjalën e tij në Asamble, Rama tha se...

Ministrja Kushi tregon datat për regjistrimet në klasë të parë e të dhjetë

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi përmes një postimi në rrjete sociale bëri të ditur datat e regjistrimit në klasa...

Testimi për pranim në programin e studimit “Mjekësi e Përgjithshme”, nis të hënën

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka njoftuar me anë të një postimi në Facebook se ditën e hënë do të nis...

Kushi në Kuvend: Kemi detyrimin të garantojmë shërbim shëndetësor për qytetarët

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi gjatë fjalës së saj në seancën parlamentare, ku pritet të votohet projektligji për trajtimin...

Miratohet kredia e studentëve në Këshillin e Ministrave, Kushi zbulon kriteret

Ministrja e Arsimit Evis Kushi tha në një deklaratë për mediat pas mbledhjes së qeverisë se cilët do të jenë ata...

“Do firmosin ose do paguajnë”, Evis Kushi: Është marrëveshje, kemi nevojë për mjekë

“Nuk po i detyrojmë, po i vendosim para një marrëveshje”, kështu tha ministrja e Arsimit Evis Kushi duke folur për nismën...

Ministrja Kushi: Universiteti i Durrësit u vlerësua nga Universiteti Evropian

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi ndau në faqen e saj lajmin e mirë që vjen nga Universiteti “Aleksanër Moisiu”...

Kushi në Katedrën e Albanologjisë në Mynih: Krenare për marrëveshjen e arritur

Gjatë vizitës në Mynih Ministrja e Arsimit dhe Sportit Evis Kushi zhvilloi një takim në Katedrën e Albanologjisë të Universitetit "Ludwig-Maximilians"...

Kushi për shkrirjen e ASA: Në 8 vite asnjë student, do e ngremë në nivel tjetër

Ministrja e Arsimit Evis Kushi tha në interpelancën e mbajtur këtë të enjte lidhur me shkrirjen e Akademisë së Studimeve Albanologjike...

Evis Kushi në UT: Do nxisim përfshirjen e studentëve në projekte kërkimore shkencore

Rreth 130 studentë e studiues të rinj jo vetëm nga Shqipëria, por edhe nga universitete të ndryshme evropiane dhe nga universiteti...

“Çfarë edukate jep shkolla për nxënësit”, Beqiri kritika për ministren Kushi

Avokati Idajet Beqiri, kritikoi ministren e arsimit Evis Kushi, për deklaratën që bëri kjo e fundit në lidhje me humbjen e...

Evis Kushi voton në Elbasan: Kjo do jetë dita më e bukur

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ushtroi këtë të diel të drejtën e votimit në Elbasan duke u uruar shqiptarëve që kjo...

Kushi nënshkruan marrëveshje për Albanologjinë me universitetin prestigjoz në Mynih

Ministria e Arsimit dhe Sportit tashmë ka një marrëveshje të re me Universitetin “Ludëig-Maximilians” në Mynih, për mbështetjen e mësimdhënies dhe...

“Kemi sfida”, Kushi: Do të ndërtojmë dhe tre stadiume, përfitimet që sjellin

Ditën e sotme  janë nderuar 7 sportistët e talentuar shqiptarë, kampionë bote dhe Europe të cilët kanë përfaqësuar Shqipërinë me dinjitet...

Evis Kushi: Për herë të parë studentët do kenë të drejtë të marrin kredi

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka bërë me dije se po përgatisin draftin që studentët të kenë të drejtë të marrin...