facebook

VIDEO virale e robotit rus të armatosur dhe gati për luftë alarmon rrjetin

A e keni parë katalizatorin e makthit kolektiv që po qarkullon aktualisht në internet? Frika është e lidhur me një video e...

Kompania Meta pëson rënie të të ardhurave për herë të parë

Meta, kompania amë e rrjetit social, Facebook ka pësuar rënie të të ardhurave për herë të parë. Kjo kompani thotë se presionet...

Presidenca përgënjeshtron postin në Instagram: Begaj, vetëm Facebook e Twitter

Një faqe në Instagram është hapur nën emrin e Bajram Begajt, presidentit të ri të Republikës së Shqipërisë. Në foton e fundit...

​Deputetit të VV-së i vjedhin Facebook-un, i kërkojnë para për t’ia rikthyer

Deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Jahja Kokaj, i është hakuar llogaria e tij zyrtare në Facebook, ndërsa i kanë një shumë parash...

Facebook dhe Instagram kufizojnë postimet e mediave ruse

Facebook dhe Instagram do të limitojnë shpërndarjen e materialeve të publikuara nga mediat e mbështetura nga Qeveria e Rusisë. Meta – kompania...

Trump ‘rikthehet’ në rrjete sociale

Sipërmarrja e re e ish presidentit amerikan Donald Trump, një rrjet social i quajtur Truth Social, pritet të lancohet të hënën...

Meta mund të mbyllë Facebook e Instagram në Evropë

Facebook dhe Instagram mund të mbyllen në vendet e Evropës, thotë kompania mëmë Meta. Një paralajmërim i tillë vjen për shkak të...

Meta pëson 20 për qind rënie në bursë

Aksionet e kompanisë mëmë të Facebook, “Meta”, ranë me 20% të enjten në hapjen e tregjeve financiare amerikane, pasi rrjeti social...

Bie numri i përdoruesve të Facebook

Numri i përdoruesve aktivë të rrjetit social Facebook, ka rënë për herë të parë në 18 vjet. Meta, kompania amë e Facebook-ut,...

Kosova në prag të nominimit për Oscars me filmin ‘Zgjoi’

Akademia e Oscars filloi votimin për nominimin e filmave, më 27 janar. Në këtë votim merr pjesë edhe Kosova me filmin ‘Zgjoi’,...