familjarë

Pranohet gjykimi i zakonshëm për Mediun, avokati i familjarëve: Jemi dakord

Avokati i familjarëve të Gërdecit, Dorjan Matlija tha në një deklaratë për mediat pas përfundimit të seancës së kësaj të premteje për...

Italia heq përfitimet familjare, vendimi i Melonit shkakton zemërim dhe protesta

Qeveria e djathtë e Giorgia Melonit ka vendosur t’i japë fund përfitimeve për mijëra familje dhe individë të konsideruar “të përshtatshëm...

Rrëzohet ankimi i familjarëve të viktimave të 21 janarit, çështja nuk kalon në SPAK

Familjarët e viktimave të 21 janarit kanë kundërshtuar vendimin e SPAK për kalimin e çështjes për kompentencë në Prokurorinë e Tiranës....

Statistika të frikshme! 90% e fëmijëve e njohin abuzuesin e tyre, 68% janë familjarë

Ligjvënësit e Florida-s kanë miratuar javën e kaluar legjislacionin që do të lejojë dënimin me vdekje për personat e dënuar për abuzim...

Tragjedia e Gërdecit | Ish ministri Mediu përballet sot me familjarët e viktimave

Në orën 14:00 të kësaj të enjteje, do të zhvillohet seanca paraprake ndaj ish ministrit të Mbrojtjes, Fatmir Mediu në lidhje...

Kanosi me armë familjarët e tij, arrestohet 41-vjeçari në Tiranë

Një 41-vjeçar është arrestuar në Tiranë në kuadër të operacionit policor të koduar "Afternoon". Shtetasi J.Xh u vu në pranga pasi mbrëmjen...

Sekuestrimi i pasurive të Vis Martinaj, Apeli i GJKKO shqyrton ankimin e familjarëve

Apeli i Posaçëm shqyrton këtë të hënë, ankimin e familjarëve të Ervis Martinajt, mbi sekuestrimin e 34 pasurive të luajtshme dhe...

10 të famshëm me sekrete të “çmendura” familjare

Pavarësisht nëse është një pemë gjenealogjike magjepsëse ose me fakte të egra që fshihen në të kaluarën e familjes së tyre,...

Kriza energjetike, Balluku: Mbrojtëm mbi 1 milion abonentë familjarë

Zëvendës kryeministrja, njëherësh ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku thotë qeveria mbrojti mbi 1 milion abonentë familjarë nga rritja e...

Ervis Martinaj është vrarë? Si i eleminuan bashkëpunëtorët dhe familjarët e tij

Prej 10 ditësh policia po verifikon disa të dhëna për zhdukjen e Ervis Martinaj. Denoncimi për zhdukjen e Ervis Martinajt u...

Kosova heq vizat për Ukrainën

Shtetasit ukrainas do të mund të futen e të qëndrojnë në Kosovë pa pasur nevojë për vizë. Kjo pasi Kosova do të...

Sa kushton futja e drogës në qelitë e burgjeve?

Përgjimet në dosjen e prokurorisë së Elbasanit për korrupsionin në burgje, kanë zbuluar tarifat që paguanin të dënuarit për futjen në...