fatjon murati

Gjykata zbardh vendimin: Pse shpallëm të pafajshëm Fation Muratin

Gjykata e Tiranës, ka vendosur zëvendësimin e masës së sigurimit nga “Arrest në shtëpi” në atë të “Arrestit në burg”, ndaj...

Arsenali i armëve në vilën në Tiranë, shpallet i pafajshëm Fatjon Murati

Gjykata e Tiranës ka shpallur të pafajshëm Fatjon Muratai ndërsa ka dënuar me 7 vite e 6 muaj, Kristjan Gjinin, ku...

Zbulohet si u largua Fatjon Murati: Shkoi në Kosovë, pastaj me avion drejt Turqisë

Gazetari i Euronews Albania, Eni Ferhati zbulon se shtetasi Fatjon Murati, pronari i lokalit ku ndodhi masakra në Don Bosko, është...

Shtyhet seanca për Fatjon Muratin, zbardhet kërkesa për leje disa javë më parë

Shtyhet seanca në Gjykatën e Tiranës për Fatjon Muratin dhe Kristian Gjinin të akuzuar për armëbajtje pa leje. Sot në seancë pritej...

Akt terrorist! Poli Hoxha për ngjarjen e Don Boskos: Ishte përtej çdo limiti

Gazetari Poli Hoxha tha se ngjarja në Don Bosko duhet të konsiderohet si ngjarje terroriste. Sipas tij të gjithë personat që...

“Rikthimi i një lufte”, Poli Hoxha: Vrasja ishte mesazh për Fatjon Muratin

Rikthim i një lufte pas një armëpushimi të gjatë  dhe mesazh të qartë e ka konsideruar gazetari Poli Hoxha ngjarjen e...

Masakra në Don Bosko, i pranishëm në lokal dhe vëllai i Fatjon Muratit

Burime për Euronews Albania bëjnë me dije se i pranishëm në lokalin ku ndodhi masakra në Tiranë, ishte dhe vëllai i...

Në arrest shtëpie nga dhjetori, ç’e lidh Fatjon Muratin me masakrën e Fushë-Krujës

Fatjon Murati, pronari i lokalit ku ndodhi masakra me 1 të vrarë dhe 6 të plagosur në Don Bosko ishte të...

Masakra në Tiranë, Fatjon Murati nuk ishte shënjestra. Gazetari zbulon detajet

Gazetari Eni Ferhati tha për Euronews Albania, se shënjestra e atentatit të djeshëm mund të ketë qenë xhaxhai i Fatjon Muratit,...

Vrasja gabimisht e banakieres në Tiranë, shpërthen i biri: Mallkuar qofshin!

Ka reaguar djali i Mimoza Pajës, 60-vjeçarja që mbeti e vrarë mbrëmjen e djeshme si pasojë e të shtënave me armë...

“10-vjeçarja u plagos nga thyerja e xhamave”, gazetarja jep detaje për të plagosurit

Gjendja e 6 të plagosurve sipas raportimeve të gazetares së Euronews Albania është jashtë rrezikut për jetën. Gazetarja ka treguar po...

Ekskluzive/ Flet babai i të plagosurit: Djali po pinte kafe në lokal, mori dy plumba

Babai i Emanuel Salës, njërit prej të plagosurve mbrëmjen e sotme në lokalin në pronësi të Fatjon Muratit ka dhënë një...

I plagosur mbeti xhaxhai i tij, Murati është larguar pak ditë më parë nga vendi

Fatjon Murati pronari i lokalit ku ndodhi atentati me armë zjarri ku një grua mbeti e vrarë dhe 6 të tjerë...

U qëllua nga një motor në lëvizje, si ndodhi masakra në lokalin në Tiranë

Gazetari i Euronews Albania, Eni Ferhati ka dhënë detaje në lidhje me ngjarjen e rëndë në Tiranë ku një 60-vjeçare mbeti...

Masakra në Don Bosko, gazetari: Mund të kenë lidhje dhe njerëzit e Ervis Martinaj

Fatjon Murati, pronari i lokalit ku mbrëmjen e kësaj të diele u vra me armë zjarri një person dhe u plagosën...

Mik me Indrit Doklen, kush është Fatjon Murati, pronari i lokalit në Tiranë

Fatjon Murati është pronari i lokalit ku mbeti e vrarë Mimoza Paja  60-vjeç dhe u plagosën  6 persona të tjerë si...