fatjon softa

Ngjarjet kriminale/ Softa: Risi marketingu për vrasjet me pagesë dhe me klering

Eksperti Fatjon Softa ishte këtë të shtunë i ftuar në Euronews Albania për të folur më tepër rreth grupeve kriminale. Së fundmi...

“Të huajt në gjakmarrjen shqiptare?”- Eksperti: Janë përfshirë më shumë se 6 persona

Eksperti i kriminalistikës, Fatjon Softa tha për Euronews Albania se në grupin e përfshirë për vrasjen e biznesmenit Ardian Nikulaj, mund...

Fatjon Softa: Vrasësi i Nikulaj nuk është profesionist, ja arsyeja kryesore

Eksperti i kriminalistikës Fatjon Softa, analizoi në Euornews Albania vrasjen mafioze të biznesmenit në Shëngjijn, Ardian Nikulaj. Softa tha se nga të...

Vlora Hyseni në krye të SHISH? Softa: Duhet parë arsyeja pse u shkarkua në Kosovë

Eksperti i Sigurisë dhe Rendit Fatjon Softa tha se Vlora Hyseni, e propozuar nga kryeministri Rama për kreun e ri të...

Dekonspirimi i operacioneve, eksperti: Ja si policët shqiptarë ndihmojnë trafikantët

Eksperti i sigurisë, Fatjon Softa thotë se njoftimi i amabsadës amerikane, sipas së cilës, qytetarët shqiptarë që duan të denoncojnë trafikun...

Softa: Agjenti i Vis Martinajt s’ka vepruar i vetëm, të hetohen drejtues të policisë

Eksperti i sigurisë publike, Fatjon Softa mendon se efektivi Jeton Lami, i cili shërbente si agjenti i të shumëkërkuarit, Ervis Martinajt,...

Eksperti: Çështja e Ervis Martinajt, e ngjashme me italianin që inskenoi vdekjen

Eksperti i sigurisë publike, Fatjon Softa thotë se ka një ngjashmëri mes çështjes së të shumëkërkuarit, Ervis Martinajt dhe italianit Davide...

Eksperti Softa: Me sulmin ndaj Berishës dështoi siguria

Eksperti i sigurisë, Fatjon Softa thotë se sulmi ndaj kryetarit të Partisë Demokratike, Sali Berisha ditën e djeshme gjatë protestës, tregoi...

‘Makinat e policisë transportojnë drogë’, deklarata e fortë e ekspertit

“Makinat e policisë transportojnë drogë”. Kështu u shpreh në një intervistë për Euronews Albania, eksperti i sigurisë Fatjon Softa. “Nuk ka besueshmëri...

‘Hakerat, 1 vit brenda sistemeve’, eksperti Softa: Jemi në luftë të gjatë me Iranin

Eksperti i sigurisë Fatjon Softa, u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se për më shumë se 1 vit hakerat...

Droga ‘Bonsai’ hyn në Shqipëri, eksperti: Është shumë e rrezikshme

Eksperti i kriminalistikës dhe sigurisë, Fatjon Softa thotë se kultivimi i kanabisit në ambiente të mbyllura kryhet gjatë gjithë vitit, ndryshe...