fatos cocoli

Çoçoli: 120 mijë punonjës do të përfitojnë nga rritja e rrogës

Eksperti i Ekonomisë Fatos Çoçoli ka komentuar buxhetin e qeverisë për vitin 2024. Në një intervistë për Euronews Albania, ai ka theksuar...

Çoçoli: Shqipëria ka një As nën mëngë për ta ndihmuar Kosovën, të çlirohen fondet

Eksperti i Ekonomisë Fatos Çoçoli ka komentuar Samitin e Procesit të Berlinit që do të mbahet ditën e nesërme në Tiranë. Në...

“Money”| Nafta në malin e Shpiragut, “zbulimi i shekullit”

Këtë të shtunë në emisionin “Money” u fol për zbulimin që pritet të sjellë një ndryshim në ekonominë  e vendit, nafta...

Pse nuk ulet çmimi i bukës, kur i miellit ka rënë? Flet eksperti i ekonomisë

Eksperti i ekonomisë Fatos Çoçoli foli në lidhje me çmimin e bukë. I ftuar në Euronews Albania, ai tha se çmimi i...

Fatos Çoçoli: 7 në 10 familje nuk bëjnë as edhe një javë pushime në vit

Eksperti i Ekonomisë Fatos Çoçoli ka komentuar situatën ekonomike në vend dhe çmimet e shtrenjta gjatë sezonit turistik. Në një intervistë për...

“Aeroporti i Rinasit më i madhi në 6 vendet e BP”, ja sa pasagjerë kalojnë në vit

Eksperti i ekonomisë Fatos Çoçoli është shprehur se aeroporti i Rinasit është aeroporti më i madh për 6 vendet e Ballkanit. I...

“Eksportuesit në emergjencë kombëtare”, Çoçoli: Qeveria duhet t’i ndihmojë

Eksperti i ekonomisë Fatos Çoçoli ishte këtë të diel i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania për të folur rreth...

“Shqiptarët shtojnë udhëtimet”, eksperti ekonomisë: Janë ulur çmimet e biletave

Eksperti i ekonomisë Fatos Çoçoli ishte këtë të martë i ftuar në Euronews Albania për të folur rreth çmimeve të biletave...

A do të ketë fashë energjie në vjeshtë dhe dimër? Flet eksperti i ekonomisë Çoçoli

Eksperti i ekonomisë Fatos Çoçoli foli në lidhje me mundësinë për  të pasur fashë energjie këtë vit. I ftuar në Euronews Albania,...

“Rritje deri në 40% për apartamentet në bregdet”, Çoçoli zbulon çmimet e kripura

Eksperti i ekonomisë Fatos Çoçoli, i ftuar në Euronews Albania tha se çmimet në bregdet janë rritur me 25 deri 40%. Ai...

“Urgjente, qeveria të miratojë minimumin jetik!”- Apeli i ekspertit të ekonomisë

Eksperti i ekonomisë Fatos Çoçoli, i ftuar në Euronews Albania tha se qeveria duhet të miratojë sa më shpejtë minimumin jetik. Çoçoli...

“Rritni pagat! Po largohen të gjithë”, eksperti: Mund të mbetemi 1.5 mln banorë

Eksperti i ekonomisë Fatos Çoçoli tha se arsyeja kryesore se pse duhet të rriten çmimet është largimi i popullsisë. Sipas tij...

A do të rriten pensionet këtë vit? Analiza e ekspertit të ekonomisë

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli thotë se pritet që të kemi një rritje të pensioneve, duke iu referuar edhe deklaratës së...

Si parashikohet rritja ekonomike për Shqipërinë këtë vit? Flet eksperti

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli thotë se 2023-shi do të jetë një vit i mirë ekonomik për Shqipërinë. Në një intervistë për...

Eksperti Çoçoli: Tirana më e shtrenjtë se Beogradi, 4000 euro/m2 në ish-Bllok

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli thotë se Tirana është kryeqyteti më i shtrenjtë në rajon, madje edhe se Beogradi për apartamente...

A do të dobësohet euro në 2023? Eksperti i ekonomisë analizon parashikimet

Eksperti i ekonomisë Fatos Çoçoli tha se në rënien e euros kohët e fundit ka ndikuar ardhja e emigrantëve dhe festat...