fbi

Deputeti i PS: Ekspertët e FBI në Shqipëri po sfidojnë hakerat iranianë

Deputeti i Partisë Socialiste, Denis Deliu deklaroi se ekspertët e FBI-së, kanë dhënë kontributin e tyre në vendin tonë ndaj sulmeve...

Berisha tregon çështjen për të cilën Rama po hetohet nga FBI

"Kryeministri Rama është nën hetim ndërkombëtar, pas hetimit që është hapur në SHBA ndaj ish-drejtorit të kundërzbulimit të FBI-së, Charles McGonigal." Kështu...

FBI-CISA raport për sulmet kibernetike: Hakerat 14 muaj në rrjetin e qeverisë

FBI dhe Agjencia e Sigurisë Kibernetike dhe Sigurisë së Infrastrukturës (CISA) kanë publikuar një raport të përbashkët për sulmet kibernetike ndaj...

Të dhëna për një shtet që ka aftësi bërthamore, çfarë zbuloi FBI në banesën e Trump

FBI ka gjetur një dokument që përshkruan aftësitë bërthamore të një qeverie të huaj (shteti të huaj) ndërsa po kontrollonte rezidencën...

Çfarë u gjet në banesën e Trump, zbulon FBI-ja

Dëshmia për kontrollin e banesës së ish presidentit të SHBA-së, Donald Trump është publikuar. Në dëshmi thuhet se janë gjetur 184 dokumente...

Gjysma e votuesve republikanë mbështesin Trumpin pas kontrollit të FBI-së

Gjysma e republikanëve amerikanë thonë se zyrtarët federalë të zbatimit të ligjit u sollën në mënyrë të papërgjegjshme kur kontrolluan shtëpinë...

Kontrolli ndaj Trump, prokurorët refuzojnë të publikojnë detajet e mandatit

Departamenti amerikan i Drejtësisë ka deklaruar se kundërshton publikimin e dokumentit që prokurorët përdorën për të siguruar dritën e gjelbër nga...

‘E paprecedentë’, politologia: Kontrolli i FBI ndaj Trump-it ka shokuar amerikanët

Politologia Besa Sharrah thotë se kontrolli i FBI-së në rezidencën e Donald Trump, është diçka e papracadentë, që nuk i ka...

FBI sekuestron dosje sekrete nga prona e Donald Trump

FBI ka sekuestruar dosje të fshehta pas një kontrolli në pronën e ish-presidentit amerikan Donald Trump në Florida këtë javë. Agjentët morën...

Qëllohet për vdekje një person që sulmoi zyrat e FBI

Autoritetet në SHBA po hetojnë motivet mbi ngjarjen ku një njeri i armatosur u përpoq të depërtonte në zyrën e FBI-së...

Biden dhe Obama pas sulmit ndaj Trump, Kokalari: Duan të ndalin kandidimin

Pas bastisjes së resortit të Donald Trump në Florida qëndron presidenti aktual i SHBA Joe Biden dhe ish-presidenti Barack Obama. Kështu tha...

‘Stuhi’ politike në Uashington pas bastisjes së Trump nga FBI

Bastisja e pronës së Donald Trump nga agjentët e FBI-së ka shkaktuar një stuhi politike në mbarë Shtetet e Bashkuara. Për mbështetësit...

Agjentët e FBI bastisin shtëpinë e ish-presidentit Donald Trump

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump deklaroi se shtëpia e tij në Florida është bastisur nga FBI dhe...

FBI ‘zbarkon’ në Tiranë për sulmin kibernetik

Një grup i FBI është dislokuar në Tiranë për të mbështetur hetimin mbi sulmin kibernetik që goditi institucionet e vendit disa...

Kreu i FBI ngre alarmin për rrezikun nga spiunazhi kinez

Zyrtarë të lartë të zbatimit të ligjit të SHBA-së dhe Britanisë u takuan të mërkurën për të tërhequr vëmendjen ndaj asaj...

FBI shton ‘mbretëreshën e kriptomonedhave’ në dhjetëshen e më të kërkuarve

Ruja Ignatova, e njohur edhe si “mbretëresha e kriptomonedhave”, është vendosur në listën e 10 më të kërkuarve të FBI-së. Gruaja bullgare,...