fbi

FBI zbulon komplotin e viteve 1980 për të vrarë Mbretëreshën Elizabeth II

Mbretëresha Elizabeth II u përball me një kërcënim vrasjeje gjatë një vizite në vitin 1983 në SHBA, tregojnë dokumentet e sapo...

FBI-ja çaktivizon programet e përdorura nga grupi famëkeq i spiunëve rusë

“FBI-ja ka çaktivizuar disa programe të dëmshme kompjuterike të përdorura nga elita e spiunëve rusë”, kështu thanë të martën autoritetet amerikane,...

FBI arreston dy burra për krijimin e “stacioneve policore” kineze në Nju Jork

Autoritetet amerikane kanë arrestuar dy burra në Nju Jork, nën dyshimet se kanë punuar në “stacione sekrete policore” në një lagje...

FBI arreston të dyshuarin në lidhje me rrjedhjet e informacioneve top-sekrete

Një anëtar i Gardës Kombëtare Ajrore të Massachusetts u arrestua nga FBI të enjten në lidhje me rrjedhjen e dokumenteve të...

Mos i karikoni celularët në vende publike, ja çfarë paralajmëron FBI

FBI ka paralajmëruar konsumatorët të mos i përdorin stacionet e karikimit publik, falas. Sipas FBI, mashtruesit kanë arritur të infektojnë pajisjet me...

Kërkohej nga FBI për mashtrime miliarda $, arrestohet “mbretëresha e kriptovalutës”

Një shtetase bullgare është ekstraduar në Shtetet e Bashkuara nën akuzën e përfshirjes në një skemë mashtrimi me kriptovaluta, e njohur...

Vodhën miliona euro/ Europol, FBI e Ukraina shkatërrojnë bandën e krimit kibernetik

Policia gjermane tha se ka shkatërruar në bandë ndërkombëtare të krimit kibernetik, që kishte kërcënuar kompanitë e mëdha dhe institucionet për...

Ylli Manjani: Pse Rama duhet të ishte për ndjekje penale

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani thotë se kryeministri Edi Rama duhet të ishte në ndjekje penale. Në emisionin 'Now" në Euronews Albania,...

“Pika kush ka qeveris”- ironizon Rama: Thonë që FBI-në e paloska Goni me Duçkën

Kryeministri Edi Rama zgjodhi t’i përgjigjej me ironi akuzave të opozitës se ai ka korruptuar ish-zyrtarin e FBI-së, Charles Mcgonigal, për...

Origjina e coronavirusit, FBI akuzon Kinën, reagon Pekini: Mashtrime

Marrëdhëniet SHBA-Kinë janë tensionuar sërish pas deklaratës së FBI-së se pandemia e coronavirusit e ka origjinën në një laborator të Uhanit. Teoria...

Berisha: Dosja e Edi Ramës po bëhet çdo ditë e më e zezë nga hetimi i FBI

Sali Berisha e ka cilësuar përmendjen e kryeministrit Rama në dosjen e Deripaskës dhe McGonigal si “superskandalin e shekullit”. Gjatë fjalës së...

FBI-ja kontrollon shtëpinë e Mike Pence

Agjentë të Byrosë Federale të Hetimeve (FBI) aktualisht janë duke kontrolluar shtëpinë në Indiana të ish-zëvendëspresidentit amerikan, Mike Pence, për dokumente...

“Ishte materialist”- Allison Guerriero: McGonigal pëlqente jetën e shtrenjtë

Allison Guerriero, ish-e dashura e Charles McGonigal, personi i cili denoncoi aferat e ish-zyrtarit të lartë të FBI-së, ka rrëfyer në...

“E nisa e dehur”- Ish- e dashura e McGonigal rrëfen e-mailin që fundosi ish-agjentin

Allison Guerriero, ish-e dashura e Charles McGonigal, personi i cili denoncoi aferat e ish-zyrtarit të lartë të FBI-së, ka rrëfyer në...

Rama sulmon Berishën: Opozitë e mjerë, pasoja e puthjes me një të vdekur

Kryeministri Edi Rama ka reaguar një ditë pasi theu heshtjen për lidhjen e tij me ish-zyrtarin e FBI-së në faqen e...

A do të hetojë Kongresi Amerikan Ramën? Republikanët letër FBI-së për McGonigal

Komisioni i Drejtësisë i kongresit amerikan ka kërku informacion nga FBI në lidhje me implikimet per te cilat po hetohet Charles McGonigal, ish-zyrtar i lartë...