fbi

FBI gjen dokumente të klasifikuara në shtëpinë e ish-zv.presidentit amerikan

Në shtëpinë e ish-zv.presidentit amerikan, Mike Pence, janë gjetur dokumente të klasifikuara. Dokumentet, që janë zbuluar nga një avokat, javën e kaluar...

Arrestimi i ish-zyrtarit të FBI, reagon Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave që e lidhin atë me ish-zyrtarin e FBI të arrestuar në SHBA, Charles McGonigal. Përmes...

Berisha: Ja kush është personi që i dha McGonigal 225 mijë dollarë në emër të Ramës

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha tha se kryeministri Edi Rama i ka dorëzuar ish-zyrtarit të kundërzbulimit të FBI-së, Charles McGonigal...

Ish-agjenti i FBI mik i Ramës, gazetari tregon si bashkëpunuan kundër Bashës

Gazetari Poli Hoxha ka dhënë detaje të forta në lidhje me arrestimin e ish-zyrtari të lartë të FBI, Charles McGonigal, për...

Arrestimi i zyrtarit të FBI-së dhe takimi me Ramën, Meta: Do dalin skandale të tjera

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka reaguar në lidhje me lajmin e arrestimit të ish-zyrtarit të lartë të FBI,...

“Takoi Ramën”- Alibeaj kërkon hetim për lidhjet e kryeministrit me zyrtarin e FBI

Enkelejd Alibeaj ka reaguar në lidhje me lajmin e arrestimit të ish-zyrtarit të lartë të FBI, Charles McGonigal, për shkak të...

Mori 225 mijë $ nga punonjësi i SHISH, zbardhen akuzat për zyrtarin e lartë të FBI

Mediat ndërkombëtare i kanë bërë jehonë arrestimit ditën e djeshme të ish-zyrtarit të lartë të kundërzbulimit të FBI-së Charles McGonigal. Ndaj McGonigal...

Lidhje me oligarkun rus, arrestohet ish-zyrtari i lartë i FBI-së

Ish-zyrtari i lartë i FBI-së, Charles McGonigal u arrestua për lidhje me oligarkun rus Oleg Deripaska, një miliarder rus i cili...

Deputeti i PS: Ekspertët e FBI në Shqipëri po sfidojnë hakerat iranianë

Deputeti i Partisë Socialiste, Denis Deliu deklaroi se ekspertët e FBI-së, kanë dhënë kontributin e tyre në vendin tonë ndaj sulmeve...

Berisha tregon çështjen për të cilën Rama po hetohet nga FBI

"Kryeministri Rama është nën hetim ndërkombëtar, pas hetimit që është hapur në SHBA ndaj ish-drejtorit të kundërzbulimit të FBI-së, Charles McGonigal." Kështu...

FBI-CISA raport për sulmet kibernetike: Hakerat 14 muaj në rrjetin e qeverisë

FBI dhe Agjencia e Sigurisë Kibernetike dhe Sigurisë së Infrastrukturës (CISA) kanë publikuar një raport të përbashkët për sulmet kibernetike ndaj...

Të dhëna për një shtet që ka aftësi bërthamore, çfarë zbuloi FBI në banesën e Trump

FBI ka gjetur një dokument që përshkruan aftësitë bërthamore të një qeverie të huaj (shteti të huaj) ndërsa po kontrollonte rezidencën...

Çfarë u gjet në banesën e Trump, zbulon FBI-ja

Dëshmia për kontrollin e banesës së ish presidentit të SHBA-së, Donald Trump është publikuar. Në dëshmi thuhet se janë gjetur 184 dokumente...

Gjysma e votuesve republikanë mbështesin Trumpin pas kontrollit të FBI-së

Gjysma e republikanëve amerikanë thonë se zyrtarët federalë të zbatimit të ligjit u sollën në mënyrë të papërgjegjshme kur kontrolluan shtëpinë...

Kontrolli ndaj Trump, prokurorët refuzojnë të publikojnë detajet e mandatit

Departamenti amerikan i Drejtësisë ka deklaruar se kundërshton publikimin e dokumentit që prokurorët përdorën për të siguruar dritën e gjelbër nga...

‘E paprecedentë’, politologia: Kontrolli i FBI ndaj Trump-it ka shokuar amerikanët

Politologia Besa Sharrah thotë se kontrolli i FBI-së në rezidencën e Donald Trump, është diçka e papracadentë, që nuk i ka...