fejnord

VIDEO | Momenti i përplasjes mes tifozëve holandezë dhe shqiptarit

Tifozët holandezë janë përplasur me shqiptarët, duke goditur me mjete të forta një shqiptar. Euronews Albania ka siguruar videon e momentit të...

Ndeshja Roma-Fejnord ishte mbi nivelin mediokër, sipas gazetarit sportiv

Roma triumfoi në finalen e Ligës së Konferencës mbrëmjen e së mërkurës, në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin "Air Albania" në...

Mediat holandeze: Presioni dhe gabimet e arbitrave i kushtuan fitoren Fejnordit

Mediat holendeze kanë pasqyruar finalen e Ligës së Konferencës të zhvilluar në stadiumin “Air Albania”, ku Fejnord u mposht nga Roma. Sipas...

Atmosferë e zjarrtë edhe jashtë ‘Air Albania’, mijëra tifozë mbushin Tiranën

Ndeshja Roma-Fejnord, ku  deri tani kryesojnë italianët me rezultatin 1-0, po ndiqet nga mijëra tifozë jo vetëm brenda stadiumit Air Albania. Me...

Mbyllet pjesa e parë e finales së Conference League, Roma kryeson 1-0

Pjesa e parë e finales së Conference League mes Romës dhe Fejnordit është mbyllur me rezultatin 1-0 për italianët. Rezultati u zhbllokua...

Ish-futbollisti Lekbello rrëfen ndeshjen me Fejnordin në Tiranë më 1991

Artur Lekbello, ish-futbollist i Kombëtares dhe ekipit Partizani, rrëfen kur ka luajtur me Fejnordin në Tiranë para 30 vitesh. Në ndeshjen e...

Reja për finalen e Ligës së Konferencës: Roma do të luajë si në shtëpi

Sonte në mbrëmje do të zhvillohet finalja e madhe e Ligës së Konferencës midis Romës dhe Fejnordit në stadiumin “Air Albania”,...

Ambasada holandeze njofton gjendjen e tifozëve të Fejnordit

Nëntëmbëdhjetë qytetarë holandezë janë ndaluar nga policia e shtetit të martën, pasi kanë krijuar trazira nëpër kryeqytet. Shtatë prej tyre janë liruar,...

Policia kthen 80 prej tifozëve të huaj që shkaktuan incidente në Tiranë

Rreth orës 04:00 të mëngjesit të sotëm, 80 prej tifozëve të huaj të cilët shkaktuan trazira dhe incidente mbrëmjen e së...

Gazetari sportiv: Përdorimi i substancave i ka bërë tifozët më agresiv

Gazetari i sportit, Altin Sulçe tha se pijet dhe përdorimi i substancave i ka bërë më agresiv tifozët, e cila solli...

Policia do të bllokojë disa rrugë në Tiranë gjatë ndeshjes Roma – Fejnord

Të mërkurën, më 25 maj, Policia do të bllokojë një pjesë të rrugëve të Tiranës, ndërsa do të kufizojë lëvizjen në...

Finalja e Conference League, Kasmi: Deri tani nuk ka asnjë plan

Kreu i Shoqatës së Operatorëve Turistikë, Rexhep Kasmi thotë se Shqipëria nuk ka asnjë eksperiencë në organizimin e një aktiviteti siç...

Finalja e Ligës së Konferencës, deri në 5 mijë euro një biletë në tregun e zi

Finalja e Ligës së Konferencës që do të zhvillohet në stadimiun “Air Albania” në Tiranë më 25 maj, ka zgjuar interesimin...

Roma-Fejnord, finalja e Ligës së Konferencës që do luhet në “Air Albania”

Roma dhe Fejnord janë dy skuadrat finaliste të këtij edicioni në Ligën e Konferencës, e cila do të luhet më 25...