femija

Zëdhënësja e Prokurorisë: Fëmija i dhunuar në çerdhe është me vrimë në zemër

Një fëmijë 3-vjeçar është dhunuar nga edukatorja e një çerdheje shtetërore të quajtur “Gëzimi Ynë”, e cila ndodhet në Fushë Kosovë. Familjari i indinjuar, Faton...

Gazetari: 1 muaj paraburgim për 2 edukatoret që dhunuan 3-vjeçarin në Kosovë

Një fëmijë 3-vjeçar është dhunuar nga edukatorja e një çerdheje shtetërore të quajtur “Gëzimi Ynë”, e cila ndodhet në Fushë Kosovë. Familjari i indinjuar, Faton...

VIDEO| Fëmija 3-vjeç dhunohet barbarisht në çerdhe, rrihet nga edukatoret

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në një çerdhe publike në Fushë-Kosovë, ku një fëmijë i mitur është dhunuar...

VIDEO| Babai thyen xhamat me levë, nëna nxjerr foshnjën e bllokuar në makinë

Një video ku një baba thyen xhamin e parmë të makinës për të nxjerrë jashtë fëmijën e tij të mitur është...

Fëmija ngec në dritare dhe rrezikon të bie nga kati i 5-të, e shpëton policia

Një fëmijë 5-vjeç është shpëtuar nga policia e Lushnjës pasi rrezikonte të binte nga kati i 5-të i pallatit ku banonte. Fëmija...

Mjekja: Burrat që bëhen prindër mbi 50 vjeç rrezikojnë sëmundje gjenetike të fëmija

Edlira Bylykbashi, gjinekologe tha në emisionin GoodMorining Albanians në Euronews Albania se ndryshe nga gratë, që kanë një orë biologjike, burrat...

“5 vjeç është fëmija më i madh me 3 prindër”- Mjeku Haxhia tregon rastin në Meksikë

Në Britaninë e Madhe ka lindur foshnja e parë e krijuar nga tre prindër gjenetikë. Mjekët krijuan një fëmijë me tre prindër...

Debati për foshnjën me 3 ADN, mjeku: Shmang sëmundjet e trashëgueshme

Në Britaninë e Madhe ka lindur foshnja e parë e krijuar nga tre prindër gjenetikë. Mjekët krijuan një fëmijë me tre prindër...

“Familja, dhuratë nga Perëndia” Shpërthen pastori: Poshtërsi fëmija të lindë pa baba

Parlamenti i Kosovës është përfshirë së fundmi në një debat në lidhje me të drejtën për të qenë nënë pa pasur...

Nëna shtatzënë pësoi goditje në tru, mjeku tregon si ia shpëtuan jetën të dyve

Neurokirurgu Artid Lame ka treguar rastin sesi një grua shtatzanë u shpëtua pasi pësoi goditje në tru. Në emisionin "Good Morning Albanians"...

VIDEO/ Nxirret i gjallë pas 120 orësh nën rrënoja fëmija 9-vjeçar

Shpëtimi heroik i një shtetasi turk nga rrënojat në Kahramanmaras ishte operacioni i 19-të i tillë i ekipeve të Komandës së...

Përlotet Premçi: Sheh tërmetin në Turqi dhe rikujton historinë e fëmijës në Thumanë

Ish-drejtuesi i Emergjencave Civile, Shemsi Premçi, u përlot në studion e Euronews Albania, teksa komentonte tërmetin shkatërrimtar që goditi Turqinë juglindore...

Momente gëzimi mes të tragjedisë, fëmija shpëtohet i gjallë nga rrënojat e tërmetit

Reuters ka publikuar pamjet e pazakonta kur një fëmijë shpëtohet nga rrënojat e banesave të shkatërruara nga tërmeti 7.8 ballë që...

Flet babai i Danielit që u operua për 13 orë: Ka qënë në spital që 4 javësh

Ladi Gjika, babai i Danielit, fëmijës që u operua për rreth 13 orë në Pediatrinë e Tiranës, ka folur për emisionin...

Aksidentohet fëmija 4 vjeç në Elbasan, shoqërohet drejtuesi i automjetit

Një fëmijë 4 vjeç është aksidentuar nga një makinë këtë të mërkurë në qytetin e Elbasanit. Ngjarja ka ndodhur në lagjen "5...

4-vjeçari merr në telefon ambulancën dhe i shpëton jetën të ëmës

Një djalë katërvjeçar australian ka mundur të shpëtojë nënën e tij nga një urgjencë mjekësore duke thirrur një ambulancë, vetëm një...