fëmijë

Të paktën 41 viktima nga një zjarr në kishën egjiptiane, shumica fëmijë

Të paktën 41 njerëz u vranë dhe 45 u plagosën në një zjarr të shkaktuar nga një defekt elektrik gjatë meshës...

Ahmetaj: Gledis Nano, i pari që duhej të dorëhiqej për ngjarjen në Himarë

Pedagogu, Bislim Ahmetaj thotë se Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Gledis Nano duhet të ishte personi i parë që duhej të...

Edhe sot ka mjete lundruese të pakontrolluara në Himarë, thotë Rudina Hajdari

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari thotë së në plazhet në jug të vendit, edhe sot ka mjete lundruese të pakontrollurara,...

Sula: Do të ketë sërish ngjarje si në Himarë, bandat influencojnë pushtetin

Për deputetin e Partisë Demokratike, Dashnor Sula ngjarje të tilla si ajo ditën e djeshme në Himarë, ku një 7-vjeçare u...

Gledis Nano përjashton efektivin që përplasi për vdekje fëmijën në Himarë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano ka përjashtuar oficerin e Policisë Komisar Arjan Tase, me detyrë Shef Seksioni...

Përplasi për vdekje fëmijën në Himarë, autori efektiv policie

Shtetasi Arjan Tase është autori i ngjarjes së rëndë të ndodhur mesditën e së martës në plazhin e Potamit në Himarë,...

Skafi godet për vdekje fëmijën 5 vjeç në plazhin e Potamit

Një fëmijë vetëm 5 vjeç ka ndërruar jetë sot në plazhin e Potamit, në Himarë pasi u përplas nga një skaf...

Të metat e rregullave të KE-së për mbrojtjen e fëmijëve në internet

Bordi Evropian për Mbrojtjen e të Dhënave (EDPB) dhe Mbikëqyrësi Evropian i Mbrojtjes së të Dhënave (EDPS) kanë vlerësuar se rregullat...

Rrezik për shëndetin, ISHMT bllokon rreth 2 mijë lodra

Inspektoriati Shtetëror i Mbikëqyrjes së Tregut ka bllokuar rreth 2 mijë lodra që konsiderohen rrezik për shëndetin. Lodrat ishin kryesisht ujore dhe...

Katër fëmijë të vrarë nga një sulm rus në Siri 

Një avion luftarak rus ka goditur një qytet në Sirinë veriperëndimore pranë kufirit turk, duke vrarë shtatë civilë, përfshirë katër fëmijë,...

Humb fëmija 5 vjeç në Tiranë, apeli i policisë për qytetarët

Një fëmijë i mitur 5 vjeç ka humbur nga familjarët e tij pasditen e kësaj të enjte në kryeqytet dhe dyshohet...

VIDEO| Fëmijët hyjnë në sallën e Kuvendit, Rama ndërpret fjalën

Në kuadër të Ditëve të Hapura disa fëmijë kanë hyrë në sallën e Kuvendit për të ndjekur seancën. Duke shprehur respektin për...

Deri më 31 korrik afati i regjistrimit për klasat e para e të dhjeta

Data 31 korrik është afati i fundit për regjistrimin e nxënësve të klasave të para e të dhjeta përmes e-Albania. Lajmin e...

Aksident në Tiranë-Durrës, plagosen 2 fëmijë dhe drejtuesi i mjetit

2 të fëmijë të moshave 12 dhe 14 vjeç kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti të ndodhur rreth...

Një nënë në Miçigan akuzohet për vrasjen e të birit, trupi u gjet në frigorifer

Një nënë në Detroit është akuzuar për vrasje pasi trupi i djalit të saj 3-vjeçar u gjet në një frigorifer të...

Shtohen virozat te fëmijët, 250 raste çdo ditë në urgjencë

Çdo ditë rreth 250 fëmijë paraqiten në Urgjencën Pediatrike. Të vegjlit janë kryesisht me temperaturë, kollë, dhimbje fyti, apo diarre. Ndryshe nga...