ferme

Historia e blegtorit 76-vjeçar, që ngriti fermë me kursimet e 20 vjetëve emigracion

Është 76 vjeç, por puna mbetet jeta e tij. Mitat Hadëraj nga Picari, është marrë gjithë jetën me mbarështimin e gjedhëve,...

VIDEO | Pamje brenda serave në Berat ku u gjendën 700 arka me kanabis

Euronews Albania ka siguruar pamje nga serat brenda fermës, ku ditën e djeshme u gjet kanabis. Siç shihet nga pamjet, arka të...

VIDEO | Asgjësohet kanabisi në fermën në Berat

Euronews Albania ka siguruar pamjet nga ferma me kanabis në Berat, në të cilën aktualisht po kryhet asgjësimi i lëndës narkotike. Siç...

FOTO | Zbulohet ‘fermë kanabisi’ në Berat, mbi 80 të arrestuar

Më shumë se 80 persona, pjesa më e madhe gra, janë arrestuar këtë të enjte gjatë një operacioni anti-drogë të zhvilluar...

Ferma në Shkup rrezikon mbylljen, shkak energjia elektrike

Një fermë me rreth 50 mijë pula në fshatin Haraçinë të rajonit të Shkupit rrezikon mbylljen. Shkak është energjia elektrike që prej...

Qershia ngel në pemë, mungon krahu i punës në Korçë

Ferdinand Ali është një fermer nga Dvorani i Korçës i cili merret me prodhimin e qershisë. Tani është sezoni i vjeljes se...

Kopsht zoologjik apo fermë? 7 milionë euro për të parë pula, rosa dhe gomerë

Në Kopshtin Zoologjik të Tiranës nuk mungojnë gjelat, pulat, rosat, patat, lepujt, gomerët, dhitë apo lopët. Një hapësirë e madhe është...

Breshëri dëmton të mbjellat në Ersekë, fermerët duan dëmshpërblim nga shteti

Vetëm 1 orë breshër u desh për të dëmtuar më shumë se 100 ha tokë të mbjella me kultura të ndryshme nga banorët e...