festa

Paralajmëron zyrtarja e BE: Rrezik për sulme terroriste në Europë gjatë festave

Një zyrtar i lartë i BE paralajmëron se gjatë sezonit të festave ekziston një "rrezik i madh për sulme terroriste në...

Festat/Debat në Review: Tirana me këngëtarët më të mirë në fundvit, por pa turistë?!

Në një bashkëbisedim për festat e fundvitit dhe formën si festohet në qytete të ndryshme të Shqipërisë, në “Review” në Euronews...

Fundviti në Shkodër, gazetari: Ka dhe shumë pak vende të lira për festat

Gazetari i Euronews Albania, Teodor Gjerga raportoi për “Review” nga Shkodra, aty ku këtë vit festimet janë shumë më të gjalla...

“Tradita familjare ka humbur”, Pogaçi: Nuk e festojmë më Vitin e Ri si më parë

Analistja e biznesit, Mira Pogaçi tha në një intervistë për “Review” në Euronews Albania se tradita familjare sa vjen dhe humb. Diçka...

Përsheshi me gjel hap debat në Review: Kush e ka më të mirë, Berati apo Korça?

Në një bashkëbisedim për festat dhe atmosferën në qytete të ndryshme, të ftuarat e Review në Euronews Albania po komentonin mbi...

Korça gati për festa, destinacioni i mijëra turistëve në dhjetor

Korça ka ndezur dritat dekorative, duke u bërë kështu gati për të pritur mijëra pushues nga e gjithë shqipëria dhe jo...

“Këtë fundvit gzo në Shkodër”- Qyteti verior ndez dritat e festave të fundvitit

Shkodra ka nisur të ndriçojë e të zbukurohet si asnjëherë më parë. Ngjyrave festive që kanë veshur tashmë çdo pjesë të...

Për herë të parë, kryebashkiaku socialist bën pjesë të kalendarit festiv 29 Nëntorin

Bashkia Shkodër ka publikuar prej ditësh kalendarin e aktiviteteve të festave të nëntorit. Ato do të kulmojnë me ngritjen e flamurit në...

Festimet për 28-29 Nëntor, parada në Tiranë dhe koncerte në çdo qytet

Festimet për 28 dhe 29 Nëntor, do ta kthejnë Tiranën në qendrën e shqiptarëve nga e gjithë bota. Përherë të parë do...

Festa e Pavarësisë, Presheva ngre flamurin shqiptar

Flamuri shqiptar kuq e zi, simbol i festave të nëntorit në Shqipëri po shihet kudo në qytetet apo trevat ku jetojnë...

Korça plot për festa, prenotimet në qytet 100%, fshatrat arrijnë deri në 90%

Juglindja është një nga destinacionet kryesore turistike të shqiptarëve për të kaluar ditët e fundit të muajit Nëntor. Duke përfituar dhe nga...

Parashikimi i motit për festa, priten përmbytje dhe ngrica

Festat e Nëntorit, do të shoqërohen me një reshje shiu dhe ngrica. Temperaturat për 28 dhe 29 nëntor nuk paraqiten në...

Shqipëria në Evropian, shpërthen festa në sheshin “Skënderbej”

Ka përfunduar me rezultatin 0-0 sfida mes Shqipërisë dhe Ishujve Faroe, e cila u zhvillua në stadiumin “Air Albania”. Sfida e...

Si priten Festat e Nëntorit në Durrës

“Mendoj se kosovarët janë adhurues të mëdhenj të festave të Shqipërisë, sepse para luftës kanë qenë festat e vetme që kemi...

Festa e Birrës në Korçë, shfaqje për 5 net me radhë, hotelet të gjitha të rezervuara

Festa e Birrës e cila u mbajt për 5 net me radhë në Korçë mbushi plot qytetin juglindor, teksa të gjithë...

Festa e Kurban Bajramit, qindra besimtarë myslimanë falin namazin në Durrës

Në Durrës qindra besimtarë myslimanë kanë falur mëngjesin e sotëm namazin e Kurban Bajramit. Besimtarët i janë drejtuar xhamisë së qytetit, ku...